BitCoin

Türkiye’den 1,7 milyon Binance kullanıcısının verileri satışa çıkarıldı

Türkiye'den 1,7 milyon Binance kullanıcısının verileri satışa çıkarıldıBazı ülkelerde yasaklanan kripto para borsası Binance bu kez Türkiye‘den 1,7 milyon kişinin verilerinin sızdırılmasıyla gündeme geldi.

İnternet karanlık dünyası dark web üzerindeki bir forumda paylaşılan mesajda, siber tehdit unsurları Türkiye’den 1,7 milyon kullanıcının telefon numaralarını satışa çıkardıklarını duyurdu. Verilerin Binance’ten elde edildiği iddia ediliyor

İddiaya göre çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan kripto para borsası Binance’in Destek Ekibi ile iletişime geçen milyonlarca kişinin telefon numarası sızdırıldı.

SİBER AKTÖR İLE İLETİŞİME GEÇİLDİ

Siber tehdit aktörü. Gönderide, kripto para ticaretiyle uğraşan 1,7 milyon Türkiyeli kullanıcının telefon numarası satışa çıktı. 

Türkiyeli kullanıcıların verilerini 100 dolar gibi bir fiyata sattığını söyleyen siber aktör, verileri de Binance’in Destek Ekibi ile iletişim kurulduğunda buldukları bir zafiyetle ele geçirdiklerini belirtti.

BtcTurk kullanıcılarının verileri dark web’de satışa çıkarıldı

ZAFİYET DEVAM EDİYOR

Verilerin kısıtlı bir süre zarfını kapsadığını ve direkt olarak veritabanına sızmadığını ifade eden aktör, buldukları zafiyetin halihazırda hâlâ istismar edilebildiğini ve verilerini sattıkları kişilerin Binance Destek Ekibi ile iletişime geçen kişiler olduğunu belirtti. 

Genellikle dark web pazarlarında olduğu gibi ilan yayınlayan her aktör verilere dair bir örnek paylaşıyor. Söz konusu siber aktörün paylaştığı gönderide verilere dair örnek bulunmasa da, iletişime geçildikten sonra telegram üzerinden bir örnek paylaştı. 

Paylaşılan örnekte kullanıcının ad-soyad, bulunduğu konum, yardım almak istediği konu başlığı gibi bilgiler yer alıyor. 

Şu ana dek konuya dair Binance’tan herhangi bir açıklama gelmedi. 

Binance, ABD, Japonya, Almanya’nın ardından İngiltere yasaklamış

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu