BitCoin

İşte Hyperledger projesinin detaylı incelemesi

Hyperledger, sektörler arası blok zinciri teknolojilerini geliştirmek için oluşturulan açık kaynak kodlu bir işbirliği projesidir.

Bankacılık, finans, nesnelerin interneti (IoT), üretim, tedarik zincirleri ve teknolojide lider firmaları barındıran küresel bir işbirliğidir.

Hyperledger, yalnızca tek bir blok zincir üzerinde çalışmaz veya tek bir projeyi desteklemez.

Aksine, dünya çapında bir geliştirici topluluğunun birçok proje için birlikte çalışmasını; fikir, altyapı ve kod paylaşmasını amaçlar.

5 İLGİ ÇEKİCİ UYGULAMA

Döküman, Hyperledger projesinin detaylı bir incelemesini sunar: Neden yaratıldığı, nasıl yönetildiği ve neyi başarmayı umduğunu açıklar.

Blok zincirin farklı endüstrilerdeki kullanımını gözler önüne seren 5 ilgi çekici uygulamayı tanıtır. Ayrıca, Hyperledger’ın dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin daha güvenli, daha kontrollü ve daha düzenli etkileşimler için blok zinciri çözümüne başvurmalarına yardımcı olmak adına geliştirdiği açık kaynaklı hazır yapıları ve araçları da açıklar.

Hyperledger Türkiye Platformu’nun Editörü Deniz Özgür büyük bir emek harcayarak, Hyperledger ile ilgili önemli bir dökümanı tercüme etti. Bu dökümanı Medium sitesinde okuyabilirsiniz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu