BitCoin

Hindistan kripto para oluşturmak için ekip kurdu

Hindistan Merkez Bankası (RBI), devlet destekli dijital bir para biriminin çıkarılması için takım oluşturduğunu ilan ederken bankaların, bitcoin gibi kripto paralarla işlem yapan işletmelere hizmet sunmaması için adım attı.

Bitcoin.com’un haberine göre, RBI Genel Müdürü Jose J. Kattoor, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının, kendi dijital para birimlerine yönelik çalışma yürüttüğünü ve RBI’nin de buna yönelik adımlar atmak üzere departmanlar arası bir grup kurduğunu söyledi.

İlgili haber>> Japonya’nın en büyük bankası kripto para çıkarmaya hazırlanıyor

Kattoor para birimiyle ilgili detayların yaz aylarında şekilleneceğini ekledi. Kripto para birimlerinin düzenlemesine de değinen Kattoor, RBI’nin düzenlediği kurumların bitcoin gibi kripto paralarla işlem yapan işletmelere hizmet sunmaması için adım attıklarını da söyledi. Bankanın basın açıklamasında, RBI’nin tüketicinin çıkarlarını korumak ve kara para aklamayı önlemek için böyle bir düzenleme yapıldığı açıklandı.

Hindistan hükümetinin kripto para birimlerine yönelik temkinli yaklaşımına karşın dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinde insanların bu para birimlerine yönelik tavrının sıcak olduğu biliniyor.

Daha önce de RBI Genel Müdür Yardımcısı BP Kanungo, kripto paraların düzenlenmesiyle ilgili konuşmuş; bu konuyu ihmal etmenin finansal istikrarı etkileyeceğini söylemişti.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: