BitCoin

Hacker grubu Anonymous’tan Elon Musk’a tehdit

Hacker grubu Anonymous'tan Elon Musk'a tehditHacker grubu Anonymous,  kripto para piyasasına sosyal medyadan yaptığı müdahalelerle  gündeme gelen  Elon Musk’ı bir video ile tehdit etti.

Anonymous söz konusu videoda, “Milyonlarca perakende yatırımcı, hayatlarını iyileştirmek için kripto kazançlarına gerçekten güveniyordu. Tabii ki, yatırım yaptıklarında riskleri biliyorlardı ancak tweetleriniz ortalama çalışan bir insanı açıkça görmezden geliyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ABD’nin Miami kentinde 4-6 Haziran tarihleri arasında düzenlenen “tarihin en büyük Bitcoin etkinliğinde” bir konuşmacı, SpaceX ve Tesla CEO’su Musk’a küfretti. Kripto para sektöründen pek çok isim, Bitcoin’in değer kaybı yüzünden Musk’ı suçluyor.

Zira milyarder girişimci geçen ay, Bitcoin işlemlerinin çevreye verdiği zararı gerekçe göstererek Tesla’nın elektrikli araçlar için bu kripto parayla ödeme kabul etmeyeceğini açıklamıştı. Bunun ardından kripto para birimlerinin fiyatı önemli ölçüde düşmüş, Bitcoin yüzde 15 değer kaybetmişti.

Twitter’da Elon Musk’lı bitcoin tuzağı : Dolandırıcılar sahte hesapla binlece dolar vurgun yaptı

Musk 4 Haziran’da da ayrılan bir çifti gösteren bir mimi #Bitcoin etiketi ve kırık kalp emojisiyle paylaşmış, Bitcoin yaklaşık yüzde 7 değer kaybetmişti.

“UZAYLA UĞRAŞ ELON”

Musk’a duyulan öfke bununla sınırla kalmadı. Bir dönem Amerikan Futbolu Ligi’nde forma giyen sporcu Russel Okung, hem etkinliğin düzenlendiği bölgede hem de SpaceX ve Tesla binalarının olduğu Teksas ve Kaliforniya gibi yerlerde “Uzayla uğraş Elon” yazılı afişler dolaştırttı.

Musk ise Keiser’ın küfrederken görüldüğü bir videoyu  “(Bitcoin) fena bir uyuşturucu” diye yanıtladı.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu