BitCoin

Bitcoin ile kimyasal silah alırken yakayı ele verdi: 12 yıl hapis

ABD’de kendisini terkeden kadını öldürmek isteyen bir kişi, bitcoin ile kimyasal silah almaya çalışırken yakalandı. Suçüstü yakalanan adama 12 yıl hapis cezası verildi

Missouri eyaletinde yaşayan 46 yaşındaki Jason William Siesser, dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin ile “kimyasal silah“ olarak tanımlanan ve kontrol dışı satışı yasak olan dimetil cıva almaya çalıştığını itiraf etti.

Yerel basında yer alan bilgilere göre,  Siesser, 2018 yılında yalnızca özel bir web tarayıcı ile bağlanılabilen ve yasa dışı ürün satışının yapıldığı bir platform üzerinden Bitcoin ile dimetil cıva satın almak istedi. İlk girişimi başarısız olan Siesser, sonrasında ise 150 dolarlık Bitcoin karşılığında 10 mililitrelik üç dimetil cıva siparişinde daha bulunmayı denedi.

Twitter’da Elon Musk’lı bitcoin tuzağı : Dolandırıcılar sahte hesapla binlece dolar vurgun yaptı

Konuyla ilgili olarak ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda Siesser’in sipariş etmek istediği kimyasalların 300 yetişkin insanı öldürme kapasitesine sahip olduğu aktarıldı. Siesser, söz konusu kimyasalları satın alamasa da ağır bir ceza almaktan kaçamadı.

ABD Bölge Mahkemesi’nin uzaktan yürüttüğü duruşmada Jason William Siesser, şartlı tahliye edilebilme imkânı söz konusu olmaksızın 12 yıl hapis cezasına çaptırıldı. Siesser’ın suçu işlememesine rağmen böylesine ağır bir ceza almasının nedeni ise itirafında söz konusu kimyasalı kendisinden ayrılan kadını öldürmek için satın almak istediğini söylemesi oldu.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu