Rusya

Rusya’da internetin tek hakimi devlet değil!

Rusya, Ukrayna krizinin ardından yaşanan diplomatik gerilimin siber alandaki çıkarlarına yönelik zararını en aza indirmek için çalışmalara başladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimi Putin’in en son Güvenlilk Konseyi’nde yaptığı açıklamada, bir yandan sistemleri hacking faaliyetlerinden korumak için gerekli tedbirler alınırken, diğer yandan vatandaşların bilgiye özgürce ulaşımını engellenmemesi gerektiğini söyledi.

Uzmanlar ise internet üzerinde kısıtlama artmasa bile, Rus vatandaşların internette izlendiğinin bilinen bir gerçek olduğunu söyledi. Putin açıklamasında “Medya özgürlüğü, insanların özgürce bilgi alma hakları her demokratik rejimde bulunna özgürlüklerdir. Bizim de yaptığımız sadece bu.” ifadelerini kullansa da, bir çok Rus yönetici aksi kararlar alıyor. Önde gelen Rus siyasetçilerden Hudyakov geçtiğimiz günlerde Wikipedia’dan Kırım’ın işgal edilmesiyle ilgili tüm sayfaların askıya alınmasını talep etmişti.

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu