Uluslararası İlişkiler

İsrail hacker okulunda siber savaşçılar yetiştiriyor

Siber saldırıların başlıca hedefleri arasında yer alan küresel şirketler siber güvenliklerini güçlendirmek için kendileri için çalışacak siber savaşçılara ihtiyaç duyuyor.

 

Cyber gym'in açılışında yetkililer kırmızı takım ile sohbet ediyor
Cyber gym’in açılışında yetkililer kırmızı takım ile sohbet ediyor

Siber güvenlik sektöründe her geçen gün artan uzman ihtiyacını karşılamak için harekete geçen Israel Electric Corp. adlı İsrail menşeili şirket ülkenin kuzeyinde inşa ettiği ‘Cyber Gym’ merkezinde İsrail özel firmalarına siber saldırılardan korunma konusunda eğitim veriyor.

Bu ay faaliyete geçen merkezde askeri yetkililerin yanı sıra, güvenlik servisleri ve üniversitelerden uzmanlar çalışıyor. Çeşitli şirketlerin BT çalışanları ve enerji altyapı tesislerini işleten firmaların sistem yöneticileri merkezde stajyer olarak çalışıyorlar. CyerGym’in uzmanları stajyerlere simule saldırılar yaparak dayanırlıklarını ölçüyor sonra düzeltmeleri gereken eksiklikleri bildiriyor. Merkezin açılışında konuşan İsrail Enerji Bakanı Silvan Şalom merkezin ilerleyen zamanlarda İsrail dışından firmalara da hizmet vereceğini kaydetmişti.

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu