ABD

ABD’den Rus tehdidine karşı Siber Güvenlik Eğitim Yasası

ABD’den Rus tehdidine karşı Siber Güvenlik Eğitim YasasıABD Temsilciler Meclisi, Rusya kaynaklı artan siber tehditler nedeniyle yeni ve geniş kapsamlı bir siber güvenlik yasa tasarısını onayladı.

“Endüstriyel Kontrol Sistemleri (ICS) Siber Güvenlik Eğitim Yasası” adı verilen yeni yasa tasarısı, bilgi teknolojilerinde çalışanlara ücretsiz ICS güvenlik eğitimi sağlamayı amaçlıyor.

BT ÇALIŞANLARINA EĞİTİM VE KURSLAR VERİLECEK

ABD endüstrisini hedef alan siber saldırılar ertesinde ABD Temsilciler Meclisi’nden siber güvenlik hamlesi geldi.

Meclis tarafından onaylanan “Endüstriyel Kontrol Sistemleri (ICS) Siber Güvenlik Eğitim Yasası”, ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı’na bağlı bir biçimde ICS’ye odaklanan bir siber güvenlik eğitimi başlatacak.

ABD’deki doğal gaz patlamasının arkasında Rusya mı var?

Ana hedefi BT çalışanlarına ücretsiz ICS güvenlik eğitimi sağlamak olan tasarı, katılımcıların becerilerini güçlendirmesine yardımcı olmak için farklı seviyelere özel olarak sanal, yüz yüze eğitim ve kursları içerecek.

Söz konusu eğitim ve kurslardan hem özel sektörün hem de devlet kuruluşlarının faydalanabileceği açıklanan tasarı için Meclis üyesi Eric Swalwell, “Bu tasarı, federal hükümetteki, ulusal kuruluşlardaki ve özel sektördeki bilgi teknolojisi profesyonellerimizin zararlı ve yabancı saldırılara karşı daha iyi savunma yapmasına yardımcı olacaktır.” dedi

RUS TEHDİDİNE KARŞI YARDIMCI OLACAK

Meclisten geçen tasarının artan Rus tehditleri karşında ABD’nin siber güvenlik bilincini güçlendirmeye yardımcı olacağını söyleyen Swalwell, “Rus siber saldırılarının giderek artan bir tehdit haline dönmesi sebebiyle, devlet destekli aktörlerden gelen siber savaşın bilincinde olmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 

Tasarı yasalaşırsa Meclis ve Senato, kursları ve katılımcıları açıklayan yıllık düzenlemeler yapacak. Bu düzenlemeler eğitime erişimi genişletme planları ve ICS eğitim ve öğretiminin durumunu güçlendirmeye yönelik önerileri de içerecek.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu