ABDUluslararası İlişkiler

ABD memurlarını özel sektöre staja gönderiyor

Siber güvenlik için devlet bütçesinden daha fazla kaynak ayırmaya karar veren Amerikan yönetimi, kamu sektöründe daha kalifiye eleman için özel sektöründe işbirliğine gidiyor.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, “Exemplar” adlı programı ile orta ve üstdüzey 10 kadar çalışanını özel sektörde eğitim almasının önünü açtı. Bakanlık müsteşarı Russell Deyo programın tanımında, “Fikirleri ve bilgiyi paylaşmamız büyük başarılar sağlamamıza yardımcı olacak” dedi.

İLGİLİ HABER >> PENTAGON SİLİKON VADİ’SİNDE OFİS AÇIYOR

İstihbarat ve Ulusal Güvenlik Birliği Başkanı Chuck Alsup, Exemplar gibi programların “ülke, hükümet ve sektör için kazan-kazan-kazan” olduğunu vurguladı.

Deyo, özel sektörden isimlerin bakanlıkta hali hazırda eğitim alabildiklerini belirterek Exemplar’ın bu programın tersine işleyen hali olduğunu belirtti. Deyo, Exemplar için gerekli yasal çerçeveyi de program sorumlusu Karinda Washington’ın “Google”layarak bulduğunu söyledi.

İLGİLİ HABER >> ABD SİBER BÜTÇESİNİ BU YIL DA ARTIRDI!

Washington, aday şirketlerin bakanlığa başvurmaları yapmaları, ardından güvenlik soruşturmasının ardından programın açılacağını kaydetti. Programlara seçilenler, özel sektör programında geçirdiği sürenin üç katı kadar bakanlıkta çalışmaları gerekiyor.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

 

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu