ÇinUluslararası İlişkiler

ABD ile ticaret savaşı Çin’i ‘gaza getirdi’: 5G’ye start veriyor

Dünyada 5G teknolojisi denilince akla gelen Çin, cuma günü tarihi geçen bir gelişmeye hazırlanıyor . Ülkede faaliyet gösteren üç telekom şirketi mobil telefon servislerinde 5G kullanılmaya başlayacağını açıkladı.
[the_ad id=”9259″]
ABD ile yaşadığı ticaret savaşında çıkış yolu arayan Pekin Yönetimi’nin stratejik alanlara yatırımlar ile dünyada bir teknoloji süper gücü olmayı hedeflediği biliniyor. Pekin, 2030 yılına kadar yapay zeka alanında küresel lider olma hedefini açıkça dile getiriyor. Dünyada da birçok ülke 5G altyapısının geliştirilmesi için Çin şirketi Huawei ile masaya oturmuş durumda.

ABD ile ticaret savaşı 5G’yi hızlandırdı

China Mobile, China Unicom ve China Telecom şirketleri web sitelerinde yayınladıkları kampanyalarda 5G paketlerinin cuma gününden itibaren 128 yuan (yaklaşık 100 TL) karşılığında satışa sunulacağını açıkladı. Tüm dünyadaki abonelerin ultra hızlı internet hizmetinden yararlanabileceği kaydedildi.
Pekin Yönetimi, 5G mobil internet hizmetinin gelecek senenin başında hizmete gireceğini açıklamıştı. Fakat ABD ile başlayan ticaret savaşları kapsamında Çinli teknoloji şirketlerine çeşitli kısıtlamalar getirilmesinin 5G planlarının öne çekilmesine neden olduğu belirtiliyor.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: