ElectionHacking

Gelirleri düşen Twitter’dan 2020 öncesi radikal adım: Siyasi reklam almayacak

2020 yılında yapılacak ABD Başkanlık Seçimleri öncesinde, sosyal medya platformlarının seçmen davranışlarını değiştirmesindeki rolü ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Seçmenler öncesinde Rusya ile bağlantılı dezenformasyon yapan hesapları kapatan Facebook’un ardından, Twitter daha radikal bir yaklaşımla 22 Kasım’dan itibaren siyasi reklamlara son vereceğini açıkladı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey Twitter’dan yaptığı açıklamada siyasetçi adaylarına ve siyasi içeriklere ilişkin reklamlara izin verilmeyeceğini duyurdu.

“Siyasi mesajların satın alınması yerine hak edilmesi gerektiğine inanıyoruz” ifadelerini kullanan Dorsey, siyasi içeriklere yalan ve yanıltıcı bilgiler içerse bile müdahale etmeyeceğini duyuran Facebook’a taş attı. Dorsey, bir yandan yanıltıcı bilgiler içeren videoların yayılmasını engellemeye çalışırken, bir yandan da para karşılığı bu tür videoların yayınlanmasının kuruluşun inandırıcılığına zarar vereceğini belirtti.

24 Ekim günü 3. çeyrek bilançosunu açıklayan Twitter, beklentilerin 50 milyon dolar altında gelir açıklayarak 824 milyon dolar kazandığını duyurmuştu. Geçtiğimiz yıl aynı döneme göre yüzde 9’luk bir gelir azalması gözlenen şirketin günlük aktif kullanıcısı sayısı 124 milyondan 145 milyona yükseldi.

[the_ad id=”9259″]

İlgili haber: Twitter’da güvende kalmak isteyenlere 4 ipucu

Twitter’da siyasi reklamlara izin verilmemesine ilişkin kuralların uygulama yürürlüğe girmeden bir hafta önce açıklanması bekleniyor.

İnternet tanıtımlarının inanılmaz bir şekilde güçlü ve etkin olduğuna dikkat çeken Dorsey, bu gücün siyasetçiler tarafından suistimal edilebileceğini, seçim sonuçlarını ve böylelikle de milyonlarca kişinin hayatını etkileyebileceğini ifade etti.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: