Siber Saldırılar

“Game of Thrones”dan çalınan, Sony’nin 7 katı büyüklüğünde

Dünyada ve Türkiye’de ilgiyle takip edilen Game of Thrones’un yapımcısı HBO’ya yönelik yapılan siber saldırının yeni ayrıntıları ortaya çıkıyor.

Variety sitesinin haberine göre, HBO’dan sızdırılan bilgiler, 2014 yılında Sony’den sızdırıldan yedi kat büyük.

İlgili haber >> “Sony saldırısı ile ABD ilk siber yenilgisini aldı”

Sanal korsanların, Game of Thrones ile Ballers, Room 104 ve Insecure adlı dizilerin bazı senaryolarını ele geçirdiği bildirildi. 2018 yılında yayınlanması planlanan Bary adlı dizinin de iki bölümünün çalınanlar arasında olduğu kaydedildi.

Sanal korsanların, dizilerin yanı sıra üstdüzey yöneticilerin de bilgilerine ulaştıkları gelen haberler arasında. Korsanların, yöneticilerin online hesaplarına, banka bilgilerine ve kişisel sağlık kayıtlarını da ele geçirdikleri ifade edildi.

Variety dergisi, 1.5 Terabyte’lik bir imaj dosyasının internete yayıldığını belirterek, bunun korsanların ilk başta açıkları iddiaları doğrulamış olacağını vurguladı. Sony’ye yapılan saldırıda 200 Gigabyte’lik bir sızıntı ortaya çıkmıştı.

Ayrıca HBO’nun saldırı ardından anlaştığı güvenlik firmasının, korsanların “aralarında fotoğraf, videolar ve ses kayıtlarının olduğu büyük bir miktarda telifli dosyayı” çaldıklarına inadığı belirtildi.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için doldurunuz!

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu