Siber Saldırılar

Siber saldırganlardan Disney’e hoşgeldin sürprizi!

Disney şirketinin geleceği olarak görülen ve hazırlığı yıllarca süren Disney Plus servisi kullanılmaya başladıktan kısa bir süre sonra siber saldırganların hedefi oldu. Hizmet vermeye başladığı Kanada, ABD ve Hollanda’da ilk 24 saatte 10 milyon kullanıcıya ulaşan servise yapılan saldırıda kullanıcıların kullanıcı adı ve parolalarının çalındığı ortaya çıktı.

Disney, Disney Plus hizmeti ile Netflix, Apple TV Plus ve HBO Max gibi ürünler ile rekabet etmeye hazırlanıyor.

Daha 10 saat oldu ama hesabım çoktan çalındı

Yayına başladıktan kısa bir süre sonra kullanıcılardan yayın ile ilgili şikayetler almaya başlayan şirket daha sonra bazı kullanıcılardan hesaplarına giremediğine dair şikayetler almaya başladı. Disney müşterileri şikayetlerini ‘Disney Plus açılalı 10 saat oldu ve hesabım çoktan hacklendi’ gibi postlarla sosyal medyada da duyurmaya çalıştılar.

Zdnet.com’a konuşan iki Disney Plus kullanıcısı Disney için kullandıkları parolaları başka hizmetler için de kullandıklarını söylediler. Kullancıların parolaları Disney Plus hizmeti başladıktan kısa bir süre sonra hacker forumlarında satılığa çıkmaya başladı. Forumlarda kullanıcı başına parolaların fiyatları 3 dolar ile 11 dolar arasında değişiyor. Disney Plus’un aylık kullanma ücreti 7 dolar olarak belirlenmişti.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu