Küresel

Windows’un yeni güncellemesinde bir gariplik: Dosyanızı bulamayabilirsiniz

Windows’un yeni bir güncellemesinin kullanıcıların kişisel bilgisayarlarından dosya sildiği ileri sürüldü. Güncellemenin güvenlik konusunda iyileştirmeler getirmesi beklenirken, güncellemeyi yapan kullanıcılar açısından ciddi sorunlara yol açması şaşırttı. Gelişmenin ortaya çıkmasıyla güncelleme geri çekilirken Microsoft, ‘iyileştirilmiş versiyonu’ ile değiştirileceğini açıkladı.

Haberlere göre, güncelleme bilgisayardaki menüleri etkileyecek ‘bug’lar (yazılım hataları) içeriyordu. Kullanıcılar, kişiselleştirmelerin kaybolması suretiyle başlat menüsü ya da masaüstünün varsayılan ayarlarına geri döndüğünü ifade etmişlerdi.  Ancak o günden bu yana işin rengi daha da değişti ve daha önemli sorunlar baş gösterdi. Zira kullanıcılar masaüstündeki dosyaların görünmez olmakla kalmayıp kalıcı olarak silindiğini ileri sürdüler. Yeni güncellemelerin geri çekilmiş olmasına rağmen bilgisayarlarına indirip o günden beri de güncellemeyen kullanıcıların da etkilenebileceğinden bahsediliyor.

MİCROSOFT KABUL ETTİ: ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Sözkonusu güncelleme KB4532693 adıyla biliniyor ve Microsoft sorunun bir başka indirme ile çözüleceğini belirtiyor. Şirketin bir sözcüsü, “Ortaklarımızla koordine bir şekilde bu güncellemenin iyileştirilmiş bir versiyonu üzerinde çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.  Ancak yeni versiyonun tarihi ile ilgili bir bilgi vermedi.

Yakın zamanda yayınlanan ve daha sonra kullanıcıların bilgisayarlarında benzer şekilde yıkıcı sorunlara neden olduğu netleştiğinde geri çekilen KB4524244 adlı bir başka yazılım da yeni sorunları beraberinde getirdi.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu