Dijital Güvenlik

WhatsApp’tan yeni gizlilik önlemi: Tek seferlik mesajların ekran görüntüsü engellenecek

WhatsApp'tan yeni gizlilik önlemi: Tek seferlik mesajların ekran görüntüsü engellenecekWhatsApp, tek seferlik mesajların ekran görüntüsünün alınmasını engellemek için yeni bir seçenek getirdi.

Uygulamaya getirilen hassas verileri korumak amacıyla tek kullanımlık mesaj atma seçeneği ekran görüntüsü alınarak boşa çıkarılıyordu.

Yeni güvenlik seçeneği, bir kez görüntülenebilen mesajların ekran fotoğrafının çekilmesini bloke edecek. Ağustos ayında duyurusu yapılan ve uzun süredir test edilen özellik bugün itibariyle tüm kullanıcılar için aktif hale getirildi.

WhatsApp’ta kritik zafiyetlere dikkat! Saldırganlar casus yazılım gönderebilir!

Tek seferlik gönderilen fotoğrafların yanısıra, videoların da ekran kaydı alınamayacak. Özellik başka cihazlardan alınan görüntü ve fotoğrafları engellemiyor.

WhatsApp’a gelen diğer bir gizlilik özelliği ise gruplardan sessizce ayrılma seçeneği. Artık kullanıcılar gruptan ayrıldığında sadece yöneticiler bilgilendirilecek.

Kullanıcılar ayrıca çevrimiçi olduğunda kimlerin bu durumu görebileceğine karar verebilecek.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu