Dijital Güvenlik

Ankara’daki Siber Güvenlik Okulu açılış dersini yaptı!

Ankara'daki Siber Güvenlik Okulu açılış dersini yaptı!Ankara Üniversitesi bünyesinde açılan Siber Güvenlik Meslek Yüksek Okulu, açılış dersini gerçekleştirdi.

İlk dersi Turkcell Genel Müdürü olduğu açıklanan  Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç verdi.

Ankara Üniversitesi’nden yapılan açıklamada,  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında 5 Ekim 2022’de imzalanan işbirliği protokolü kapsamında açılan Siber Güvenlik MYO’da ilk ders yapıldı.

Koç, Siber Güvenlik MYO öğrencilerinin aranan eleman ruhuyla eğitim hayatlarını sürdürmelerini tavsiye etti. Öğrencilerin aranan eleman olması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Koç, siber güvenlik, metaverse, yapay zeka ve Nitelikli Fikri Tapu (NFT) hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Siber güvenlik meslek yüksekokulları kuruluyor: Mezunlara iş imkanı sağlanacak!

Her yeni teknolojinin yanında bir riskle geldiğini anlatan Koç, bu nedenle teknolojinin tanınması için dikkat edilmesi gereken noktaları vurguladı. Açış dersinin ardından öğrencilerle sohbet eden Koç, öğrencilere staj ve iş imkanları hakkında da bilgi verdi.

TÜRKİYE’DE 4 ÜNİVERSİTE’DE SİBER GÜVENLİK MYO BULUNUYOR

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Türkiye’de yalnızca 4 üniversitede siber güvenlik meslek yüksekokulu kurulduğu bilgisini paylaştı.

Ünüvar, değişen ve dönüşen dünyada teknolojinin sunduğu imkanlarla insanların hem özgür hem de güvende olmayı istediklerini bildirerek, “Ben inanıyorum ki bugün burada bulunan öğrencilerimiz birkaç yıl sonra en çok konuşulan, en mutlu ve en değerli işi yapan bireyler olacak” ifadelerini kullandı.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu