Çin

Çinli bulut tabanlı mesajlaşma servislerine finansman desteği yağıyor

Bulut tabanlı mesajlaşma hizmeti sunan Çin merkezli firmalara, finansman desteği yağıyor. Bu şirketlerden biri olan Rong Cloud, son olarak 14 milyon ABD doları değerinde yatırım desteği aldı. Daha üçüncü yılını doldurmamış yeni bir şirket olan Rong Cloud, geçtiğimiz Şubat ayında da 7 milyonluk yatırım desteği almıştı. Benzer hizmet sunan QingCloud ve CloudCare gibi firmalar da yakın zamanda geniş bir finansman desteği alan firmalar arasında bulunuyor.

Çin devletine ait Shanghai International Group’un desteğiyle Şanghay merkezli olarak kurulan yatırım firması GP Capital, Pekin merkezli bir bulut tabanlı anlık mesajlaşma hizmeti sağlayıcısı olan Rong Cloud’a 100 milyon RMB (14 milyon ABD Doları) değerindeki yatırımına öncülük etti. Çin medyasında çıkan haberlere göre, Tianxing Capital de dâhil olmak üzere ek Çin yatırım firmaları da bu “B serisi finansman” yatırımına katıldı.

İlgili haber >> Amerika “ultra güvenli” mesajlaşma programı istiyor

2014 yılında piyasaya çıkan Rong Cloud, geliştiriciler ve işletmeler için güvenli, istikrarlı ve güvenilir bulut tabanlı anında mesajlaşma çözümleri geliştiriyor. Ürettiği çözümler dört alanı kapsıyor; uygulama içi sosyal ağ, canlı yayın, kurumsal anında mesajlaşma ve iş iletişimi.

Rong Cloud’ın hizmetleri şu anda Çin, ABD, Kanada, Brezilya, Birleşik Krallık ve Almanya’nın da aralarında bulunduğu 100.000’den fazla uygulama için anında mesajlaşma hizmeti sağlayan birçok ülkeyi kapsıyor. Şirket, günlük aktif kullanıcı sayısının 55 milyondan fazla olduğunu ve 150.000’den fazla geliştirici için hizmet sunduğunu iddia ediyor.

İlgili haber >> Google e-posta şifreleme eklentisinden vazgeçti

Şubat 2016’da Rong Cloud, ZTE Venture Capital’in öncülüğünde bir “A serisi finansman” turunda 50 milyon RMB (7 milyon ABD doları) elde etmişti. Şirket, en yeni gelirlerini anlık mesajlaşma servislerini iyileştirmek ve ilave medya mesajlaşma yetenekleri geliştirmek için işini genişletmekte kullanmayı planlıyor.

Pekin merkezli kurumsal bulut hizmetleri sağlayıcısı QingCloud, bu ayın başlarında Çin Merchants Securities International Co Ltd, River Head Capital, CICC Jiatai Fonu ve China Oceanwide Holdings Group gibi yatırımcılardan “D tipi finansman” turu ile 1.08 milyar RMB (160 milyon $) elde etmişti.

Aynı ayda, Şangay merkezli bir bulut bilişim şirketi olan CloudCare de Fosun Grubundan ayrıca 100 milyon RMB (14milyon ABD Doları) “C tipi finansman” turu düzenlemişti.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu