Anomali raporu: Türk hackerler ABD’yi hedef alabilir

ABD ve Türkiye arasında aylardır tırmanan diplomatik gerginliğin kısa zaman içerisinde siber alana taşınması bekleniyor. Siber istihbarat şirketi Anomali’nin yayınladığı rapora göre, Türk hacker grupları, Aslan Neferler Team ve Turk Hack Team’in Amerikan siber çıkarlarına yönelik saldırı hazırlığı içerisindeler.
Raporda Turk Hack Team üyesi olduğundan şüphelenilen kişilerin Londra’da Amerikan menşeili finansal kurumları ve Trump grubunu ziyaret ettikleri ifade edildi. Anomali’nin hazırladığı rapora göre, Aslan Neferler Tim de Ağustos ayının ortasından bu yana ABD Merkez Bankası’nın da dahil olduğu bazı Amerikan banklarına ve Trump grubuna ait şirketlere siber saldırılar düzenliyor.
İki hacker grubunun da DDoS saldırıları düzenlediği belirtilen raporda, Aslan Neferler’in FTP verilerini çaldığı bilgisi de bulunuyor. Geçen yılın mart ayında Türk bakanların Hollanda’da Türklerin yaşadığı bazı bölgelere girmesine izin verilmemesi üzerine, Turk Hack Team ‘Netherlands Operation’ı başlatmış ve 2700 web sitesi çökertilmişti.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: