ABD

ABD başkanlık yarışında McAfee sürprizi!

Dünyaca ünlü güvenlik şirketi McAfee’nin kurucusu John McAfee ABD başkanlık yarışına gireceğini açıkladı.

1987 yılında kendi adıyla kurduğu anti-virüs üreticisini 7.6 milyar dolara Intel’e sattıktan sonra Güney Amerika’ya yerleşerek macera dolu bir yaşam sürmeye başlayan McAfee’nin seçim bildirgesinde hükümetin gözetim politikalarını eleştirdi. ABD hükümetinin bireylerin ‘mahremiyetini işgal ettiğini’ öne süren McAfee, kendisini ülkeyi yönetecek en uygun aday olarak tanımlıyor.

İLGİLİ HABER >> MEĞER NSA MERKEL’İ DİNLEMEMİŞ

Belize’de bir komşunun cinayetiyle ilgili suçlamalarından kaçarak yeniden ABD’ye yerleşen McAfee seçim kampanyasını ABD için daha güçlü bir siber güvenlik ve halkın dijital mahremiyeti üzerinde kuracak.

NSA’nın tüm ABD halkını dinlediğinin ortaya çıktığı prism skandalından sonra ABD’de dijital güvenlik ve mahremiyet konularında büyük tartışmalar yaşanıyor. John McAfee’nin ABD Başkanı olacak kadar oy alması beklenmiyor ancak seçimden üçüncü olarak çıkabilecek kadar büyük ilgi görebileceği düşünülüyor.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ULAŞMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”3″]

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu