ABDUluslararası İlişkiler

ABD devletin başına CISO atadı

gregory touhill
Gregory Touhill
ABD yönetimi siber güvenlik yönetişimde merkezi otoriteyi daha aktifleştirmek için adım atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Reuters’ın geçtiği habere göre, Amerikan hükümeti ‘federal siber güvenlik şefi’ olarak adlandırdığı yeni pozisyona hava kuvvetlerinden emekli General Gregory Touhill’i atadı.
Dünyanın siber güvenliğini kimler yönetiyor >> Siber Liderler dizisi için tıklayınız
Ataması yapılan ‘siber güvenlik şefinin’ amaçlarının başında devlete ait ağların siber saldırılara karşı savunmasının güçlendirilmesi olduğu ifade edildi. Touhill’in görevleri arasında kritik altyapı güvenliğinin koordine edilmesi de bulunuyor. Bir anlamda Amerikan devletinin CISO’su (Chief Information Security Officer) olacak olan Touhill bu makama atanmadan önce Anayurt Bakanlığında siber güvenlik ve iletişim müsteşarı olarak görev yapıyordu. Emekli generalin bu atın sonunda  yeni görevine başlaması öngörülüyor. Touhill’in yardımcılığına ise Beyaz Saray Milli Güvenlik Konseyi’nde siber güvenlik direktörü olarak çalışan Grant Schneider getirildi.
Haftalık Siber Bülten raporuna abone olmak için formu doldurunuz
[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu