Siber Saldırılar

Katar’a siber saldırının ucu Türkiye’ye uzandı

Katar Haber Ajansı’na yönelik gerçekleştirilen siber saldırının ucu Denizli’ye uzandı. Yapılan araştırmaların ardından Denizli’nin Sarayköy ilçesinde yaşayan M.V. hakkında soruşturma başlatıldı, polis M.V.’ye ait dijital verilere el koydu.

Katar hükümetinin resmi haber ajansı QNA’nın internet sitesine eklenen bazı bilgilerden sonra bir siber saldırı yaşandı. Katar krizinin yaşanmasına neden olan saldırıyla ilgili soruşturma Denizli’ye kadar uzandı. Konuyla ilgili Denizli’de bir soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı.

İlgili haber >> IŞİD hackerları Fransa’da TV yayınlarını kesti!

Milliyet’in adlığı bilgiye göre, siber saldırıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adli soruşturma başlatıldı. Bu soruşturma kapsamında bilişim sistemleri üzerinde yapılan incelemede, QNA’ya yönelik siber saldırı olayı sonrasında, IP numaraları tespit edildi.

IP numaralarından birisi Denizli’nin Sarayköy ilçesindeydi. Savcılık talimatı sonrasında Denizli Emniyet Müdürlüğü, Sarayköy’de yaşayan M.V. adlı kişiyle ilgili şüpheli olduğu iddiasıyla adli soruşturma başlattı.

14 ana bellek

M.V.’nin evinde arama yapıldı. Aramada, 14 bilgisayar ana belleği, 2 taşınabilir bellek, 3 cep telefonu, bir mobil telefon sim kartı, 1 tablet bilgisayar, bir el kamerası, 5 SD kartlar ve DVD’lere el konuldu. El konulan bilişim malzemeleri üzerinde siber inceleme başlatıldı.

Kaynak: Milliyet

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için doldurunuz!

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: