Dijital Güvenlik

Siber korsanlar, ABD’de Ida Kasırgası etkinliğine sızdı: Ekrana uygunsuz içerik yansıttılar

Siber korsanlar, ABD'de Ida Kasırgası etkinliğine sızdı: Ekrana uygunsuz içerik yansıttılarABD’de Louisiana’daki Ida kasırgasıyla ilgili düzenlenen bir toplantıda uygunsuz içerikli görüntülerin ekrana yansıması etkinliği aksattı.

Ülkede kasırga felaketi nedeniyle yaşanan elektrik ve telefon kesintilerini tartışmak için sanal olarak bir araya gelen katılımcıların bazılarının bilgisayar ekranlarında pornografik içeriklerin yer aldığı görüldü.

The Advocate’nin haberine göre, elektrik şirketleri ve Louisiana eyaletinin kamu hizmet servisi, yaşanan aksaklıklar nedeniyle büyük tepki altında. Yaşanan bu olayın da söz konusu tepkilerin bir parçası olabileceği düşünülüyor.

“TALİHSİZ VE İĞRENÇTİ”

Louisiana Kamu Hizmeti Komisyonu (PSC) Başkanı Craig Green, yaşanan olayla ilgili olarak “Talihsiz ve iğrençti. Görünüşe göre, bilgisayar korsanlarının yeterli elektriği ve internet erişimi var.” ifadelerini kullandı.

Toplantı raporlarına göre, beş üyeli komisyon sorunu çözene kadar toplantıyı 15 dakika ertelemek zorunda kaldı. Grubun yönetici sekreteri ise, WGNO-TV’ye, işin içinde birden fazla ‘sahte hesap olduğunu’ söyledi. Öte yandan, toplantı yeniden başladığında herhangi bir kesinti yaşanmadı.

Toplantının yapılacaklar listesine, Ağustos ayı sonlarında yaşanan kasırga nedeniyle meydana gelen elektrik kesintileri ve hizmet aksamaları hakkında yayınlanan raporların tartışılması da yer aldı. The Advocate, Ida’nın 1 milyondan fazla müşterinin elektriğini kestiğini ve 25 binden fazla insanın hala elektriksiz olduğunu aktardı.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: