Siber güvenlik sektörü, Hacktrick ‘18 ile BTK’da buluşuyor

BTK’nın destekleriyle Octosec ekibi tarafından bu sene 5.sini düzenlenecek olan Hacktrick ‘18 siber güvenlik sektöründe önde gelen isimleri, kurumları ve şirketleri sektör ile buluşturmayı hedefliyor. Octosec ekibi, Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı etkinliğini 2014 yılında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde “Üniversiteler Arası Siber Güvenlik Zirvesi” sloganıyla başlattı. Hacktrick, binlerce kişinin katılımıyla özel sektörün, devlet kurumlarının ve üniversitelerin siber güvenlik çerçevesinde buluşmasını sağlıyor.

Ekip, Hacktrick 2018’i zekâ, eğlence, heyecan ve biraz da mücadele ortamı oluşturan bir hack festivali olarak tanımlarken bu etkinlik, pratik ve teorik güvenlik çalışmalarını katılımcılarla paylaşmak üzere organize ediliyor. İlgililere faydalı eğitimler, teknik sunumlar ve birbirinden eğlenceli yarışmalarla, bilgi dolu ve eğlenceli zaman geçirmesi hedefleniyor.

Hacktrick ‘18 etkinliği geçen yıllarda olduğu gibi yine katlanan bir ilgiyle karşılaştı. Gönüllülük esaslı olan etkinlikte bu sene eğitmen başvuruları da dışarıya açılmasıyla birlikte 40’tan fazla gönüllü kişiden eğitmenlik başvurusu geldi. Blockchain, Web Uygulama Güvenliği, Ağ Güvenliği, Siber İstihbarat, Ters Kod Mühendisliği, Adli Bilişim gibi birbirinden değerli konuların bulunduğu 20’den fazla eğitim sınıfı ve yaklaşık 1000 kontenjan ile birçok kişi eğitim alarak kendini hem teknik hem de sosyal anlamda geliştirme fırsatı bulacak.

Etkinliğin ilk gününde katılımcılar konferanslara katılarak güncel konularla ilgili alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan sunumları dinleyebilecek. Bunun yanı sıra Demo Roomlar sayesinde kendi ürünlerini geliştiren kişilerin ürünlerini yakından inceleyebilecekler.

Etkinliğin ikinci günü Eğitimlere başlanacak olup aynı anda Game of Pwners bayrağı yakala(CTF)  yarışması başlayacak. Game Of Pwners yarışmasında beyaz şapkalı hackerler yarışacaklar. 4’er kişilik takımlardan oluşacak ekiplerden birinci olan takımın her bir üyesi Macbook Pro kazanma şansı elde edecek.

Etkinliğin üçüncü gününde ise devam eden eğitimlerin yanı sıra Bug Miner Ödül avcılığı programında beyaz şapkalı hackerler, önlerine gelen sistemler üzerinde zafiyet arayarak ödüller kazanmaya çalışacak.

Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı 2018 yılı itibariyle Siber Güvenlik Ödüllerini organize ediyor. Belirlenen 10 farklı kategoride, sektörün önde gelen isimlerinin yer aldığı 50+ kişilik jürinin adayları oylaması sonucu, ödüller sahibini buluyor olacak.

Etkinlik Programı

4 Mayıs 2018

Konferanslar/Sunumlar, Demo Odası Sunumları

5 Mayıs 2018

Eğitimler – 1. gün, Game of Pwners Offline CTF

6 Mayıs 2018

Eğitimler – 2. gün BugMiner Ödül Avcılığı Programı

https://hacktrickconf.com/accounts/login/

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.