BitCoin

Güney Kore kripto paralara vergi uygulayacak

Uzun süredir kripto para birimleriyle gerçekleşen işlemleri vergilendirme yolları arayan Güney Kore, mevcut yasalar altında kripto paralara bazı vergilerin uygulanabileceğini açıkladı.

Bitcoin.com’un haberine göre, geçtiğimiz günlerde Strateji ve Finans Bakanlığı’na bağlı çalışan vergi departmanı başkanı Choi Young-rak, konuyla ilgili belirsizliklere rağmen kripto para birimleriyle ilgili bazı işlemlerin kurumlar vergisi, gelir vergisi gibi belirli vergilere tabi olabileceğini açıkladı.

Öte yandan kripto para birimleri alanında katma değer vergisi gibi konular için daha fazla çalışmaları gerektiğini ekledi.

Ülkede, yakın zamanda kripto para birimleriyle ilgili yasal düzenleme çalışmalarını takiben Sanal Para Birimi Vergilendirme Departmanı göreve başlamıştı. Ekip, uzmanlar ve bakanlar eşliğinde ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bitcoin.com’un haberine göre, toplantıda sermaye kazanç vergisi gibi konularda mevzuatın gerekli olduğu ve şu an böyle bir düzenlemeyi başlatmanın ne kadar uygun olduğu tartışıldı.

Bu gelişmelere ek olarak, Ulusal Ekonomik Danışma Konseyi başkanı Moon Jae-in de sanal para birimleriyle gerçekleşen işlemlerde aracılık yapan kişi ve kurumlar için yasal düzenlemeye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: