BitCoin

Bitcoin lisede ders olarak okutulacak

Tüm dünyanın gündeminde olan Bitcoin ile ilgili gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Son dönemde finans ve teknoloji dünyasının en popüler konularından biri olan Bitcoin bir süredir üniversitelerde çeşitli derslerde konu ediliyordu zaten.

Yeni olan ise konunun yavaş yavaş liselere de yayılıyor olması. ABD’nin New Jersey eyaletinde bir lisede önümüzdeki eğitim döneminden itibaren kripto paralar konusunun ders olarak okutulması planlanıyor.

Bitcoin.com sitesinde yer alan habere göre Scotch Plains’teki Union Catholic High School’da (Katolik Birliği Lisesi) görevli bir İşletme ve Finans Öğretmeni kripto paraları ders müfredatına dahil edecek. Öğretmen Tim Breza’nın işletme dersi bir seçmeli ders ve kişisel finans teknikleri, girişimcilik, yatırımlar gibi konuları içeriyor. Son sınıf ve sondan bir önceki sınıflar için hazırlanmış derste öğrenciler bundan sonra Blockchain teknolojisi, kripto para birimi ve kriptografi inovasyonlarının tarihi gibi konuları da tartışacak.

Kaçırılmayacak etkinlik >> Siber Güvenlikte Başarılı Kariyer -Mentor Burak Sadıç

Breza’ya göre önce birkaç öğrenci Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında konuşmaya başladı. Ardından öğrencilerin kendisine konu hakkındaki fikirlerini sorduklarını söyleyen Breza, “Biri konuşunca diğer bir çoğu da kripto paralar hakkında sormaya ve konuşmaya başladı. Ben de konuyu ders programına dahil etmem gerektiğini düşündüm” diyor.

Katolik Okulu yetkilileri ders fikrine olumlu yaklaşmış. Hatta aralarında daha önce kripto paralara yatırım yapanlar dahi varmış. Geçtiğimiz yıl Bitcoin satın alan ve değeri 20 bin doları bulmadan hemen önce bozduran okulun öğrencilerinden Max Berg, “Okulumuz, laptoplarımız ve diğer ekipmanlarla hep teknolojiyi takip eden bir yer olmuştur. Geleceğin yatırımına dair verilecek ders de bunun bir sonraki adımı olacak” diyor.

Bitcoin.com sitesi kısa bir süre önce de Avustralya-Brisbane’deki bir lisede öğrencilerin kripto para bilgi gecesi düzenlediklerini haber yapmıştı.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurun

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: