BitCoin

Apple kurucusunun Bitcoin’leri çalınmış!

Dünyanın en çok kâr eden şirketlerinden biri olan Apple’ın ortak kurucularından Steve Wozniak, Bitcoin dolandırıcılığına uğradığını ve hatrı sayılır bir miktarda Bitcoin’ini kaybettiğini itiraf etti.

Bitcoin.com’un haberine göre, Wozniak, geçtiğimiz haftalarda Hindistan’da düzenlenen ve günümüzün ekonomik ve teknolojik koşullarının tartışıldığı bir konferansa konuşmacı olarak katıldı. Wozniak, Apple’ın kuruluşundan Steve Jobs’a, ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili düşüncelerine kadar birçok konu hakkında açıklama yaptı. Konu kripto para birimlerine gelince, Wozniak, “Bitcoin benim için hükümetlerin manipüle edemediği, tamamen matematiksel, değiştirilemeyen bir para birimi” dedi.

Bitcoin lisede ders olarak okutulacak

Wozniak, daha önce 700 Amerikan doları değerinde Bitcoin satın aldığını ve geçen sene satmak istediğini söyledi. “Hepsini satamadım. Fark ettim ki dolandırıcılık yoluyla benden birkaç Bitcoin çalmışlardı. Biri, benden kredi kartı kullanarak Bitcoin satın almıştı; sonra kredi kartı ödemesini iptal etmişti. Üstelik kart çalıntı olduğu için, parayı geri almak da mümkün olmadı.”

O zamanın Bitcoin değerine göre, Wozniak’ın kaybettiği paranın binlerce dolar olduğu tahmin ediliyor. Wozniak şunları ekledi: “Blok zinciri sisteminde kimin Bitcoin’i olduğunu görebiliyorsunuz. Ama bu dolandırıcılığın asla gerçekleşmeyeceği anlamına gelmiyor.”

Wozniak, Bitcoin’i yatırım amaçlı kullanmadığını; günlük ödemelerini yapmak için Bitcoin satın aldığını söyledi. “Bitcoin kabul eden tesisleri inceledim; online alışveriş yapmaya çalıştım. Ama bir yerden sonra bir tanesi hariç bütün Bitcoin’lerimi sattım, çünkü her gün bu para biriminin değerini takip etmek çok zordu” dedi.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurun

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: