Türkiye

Türkiye en çok siber saldırıya uğrayan 6’ncı ülke oldu

Türkiye en çok siber saldırıya uğrayan 6'ncı ülke olduTürkiye, dünya çapında en çok siber saldırıya maruz kalan ülkeler arasında 6’ncı sırada yer aldı.

IBM’in yayınladığı rapora göre dünya genelinde siber saldırı oranı, 2021 yılında yüzde 80 arttı.

Rapora göre özellikle pandemi sonrasında oltalama saldırılarında yüzde 217, istenmeyen ileti (spam) saldırılarında ise yüzde 220 kat artış yaşandı. Türkiye ise en çok siber saldırıya uğrayan 6’ncı ülke oldu.

Firmanın raporuna göre ayrıca dünyada bir şirkette ortalama ayda 25 bin veri kaybı oluşuyor,  

Türkiye’de siber suçlar 2021’de patladı: 436 bin kişinin bilgileri çalındı

Şirketlerin verilerini korumaları için siber güvenlik sigortası yaptırmaları ve bu korumayı da Siber Riskler Poliçesiyle sağlayabileceği belirtiliyor. Söz konusu poliçe yaşanan finansal ve imaj sorunular açısından da önemli bir çözüm oluyor.

SİBER RİSKLER POLİÇESİ SALDIRILARA KARŞI ÇÖZÜM OLABİLİR

Poliçe kapsamında hasar noktasında oluşacak hukuki masraflar, firmanın oluşan siber saldırı hakkında müşterilerini bilgilendirmesi için tutulacak çağrı merkezi firmasının masrafları, imaj düzeltimi için yapılacak iletişim çalışmaları gibi harcamalar, Siber Riskler Poliçesi ile karşılanabiliyor.

Poliçeyle ayrıca beyaz şapkalı hackerlar ile anlaşılarak şirketin bilgi ve yönetimi dâhilinde siber saldırı yaptırılıp sistemsel açıklar tespit ediliyor ve tüm bilgiler, çözüm önerileriyle birlikte ilgili şirkete sunuluyor. 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu