Türkiye

Netaş’ın hacklendiği iddia edildi: Askeri AR-GE çalışmaları sızdırıldı mı?

Savunma sanayisine siber güvenlik hizmeti veren Netaş'ın hacklendiği iddia edildi!Türkiye’de savunma sanayi firmalarına siber güvenlik hizmeti veren Netaş firmasının siber saldırıya uğradığı ve şirkete ait verilerin sızdırıldığı öne sürüldü.

Data Leak Monitoring adlı Twitter hesabından yayımlanan bir mesajda, siber tehdit aktörlerinin Netaş’a fidye yazılım saldırısı düzenlendiği iddia edildi. İddiaya göre saldırganlar firma fidye ödemeyi reddettiği için ele geçirdikleri veri tabanının 3GB’lık kısmını yayımladı.

Sızdırılan veriler arasında firmanın askeri alandaki AR-GE faaliyetlerine dair detaylar olduğu ileri sürülüyor. Saldırganlar ayrıca firmaya yönelik devlet destekleri ve teşvikler ile bazı finansal verilerin bulunduğu birçok belgeyi de ele geçirdiklerini iddia ediyor.

Savunma sanayisine siber güvenlik hizmeti veren Netaş'ın hacklendiği iddia edildi!

Tehdit aktörlerinin paylaştığı ekran görüntülerinde Akbank’a ait olduğu iddia edilen veriler de yer alıyor.

Netaş 1967 yılında kurulan ve Türkiye’nin iletişim altyapısının oluşturulmasında öncülük eden bir firma. Şirket son zamanlarda savunma sanayisi firmalarına SOC hizmeti ve çeşitli alanlarda danışmanlık faaliyetinde bulunuyordu.

Savunma sanayisine siber güvenlik hizmeti veren Netaş'ın hacklendiği iddia edildi!

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu