Türkiye

Rus hackerlerdan depreme yardım ulaştıran NATO karargâhına siber saldırı!

Rus hackerler depreme yardım ulaştıran NATO karargâhına siber saldırı!Rus hacker grubu Killnet, insani yardım ulaştırmak adına çalışan NATO’nun bünyesindeki Özel Harekât Karargâhına geçtiğimiz hafta sonu siber saldırı düzenlendi

Killnet , NATO’ya yönelik gerçekleşen DDoS saldırılarını üstlendi.

UÇAKLARDAN BİRİYLE İLETİŞİM KESİLDİ

Killnet tehdit grubunun üstlendiği DDoS saldırılarında NATO’nun hassas ve gizli verileri iletmek için kullandığı bildirilen NR ağının hedef alındığı belirtildi.

Söz konusu saldırı siteleri geçici olarak devre dışı bırakmanın yanı sıra NATO’nun Türkiye’deki İncirlik Hava Üssü’ne arama kurtarma ekipmanı taşıyan uçaklarından en az biri arasındaki iletişimi de kesintiye uğrattı.

SİBER SALDIRI DOĞRULANDI

Bir NATO sözcüsü saldırıyı doğrulayarak, “Siber güvenlik uzmanlarımız NATO’nun internet sitelerini etkileyen hadiseyi derinlemesine inceliyor. Siber güvenlik konusunu oldukça ciddiye alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

6 Şubatta meydana gelen yıkıcı deprem felaketi 35,000’i aşkın insanın hayatına mal oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen acil kurtarma ekipleri, hayatta kalanları enkaz altından çıkarma çabalarına katılmak üzere bölgede bir araya geldi.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu