ODTÜ “Siber Güvenlik Eğitim Programı” düzenliyor

Her gün hayatımızı daha fazla etkileyen siber tehditlere yönelik olarak Business Management Institute ve ODTÜ işbirliğinde “Siber Güvenlik Eğitim Programı” düzenleniyor.

Bilgileri izinsiz ele geçirme yöntemleri değişen dünya ve gelişen teknoloji sayesinde boyut değiştirirken son dönemlerde artan siber saldırılar özellikle kurumların ticari yapısını tehdit ediyor ve muhtemel siber saldırıların nerelerden geleceği konusunda kurumların tedbir alması bir ihtiyaç haline geliyor. Bu ihtiyaç göz önünde bulundurularak güncel bilgi birikimi ve deneyimiyle Business Management Institute (BMI)  ve ODTÜ işbirliğiyle tasarlanan “Siber Güvenlik Eğitim Programı”  12-13 Mayıs’ta Ankara’da düzenleniyor.

ODTÜ-Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı akademisyenlerinin liderliğinde gerçekleşen eğitim katılımcılarına güvenlik açıklarını tespit etmek ve tedbir almak,  saldırıları savuşturmak ve acil durumlara müdahale etmek için gerekli olan bilgi ve donanımı katmayı amaçlıyor.

Teorik ve Pratik Bilgi Birikimi

İki gün sürecek olan eğitimde Tehditler, Saldırılar ve Açıklar, Siber Güvenlik Teknolojileri ve Araçları, Kriptolojiye Giriş, Siber Güvenlik Mimarisi ve Tasarımı, Yönetimsel, Operasyonel ve Teknik Kontrol, Fiziki ve Altyapısal Güvenlik, Felaket Yönetimi ve Acil Müdahale, Sertifikasyon ve Süreçler, Etik ve Yasal Mevzuat, Risk yönetimi, Kimlik Yönetimi ve Erişim kontrolü, İnsan Kaynakları Güvenlik Eğitimi ve Güvenlik Denetimi konu başlıkları hakkında teorik bilgi aktarılırken yakın geçmişte yaşanmış olan siber ataklar ele alınıyor.

Katılımcılarına ODTÜ-Sürekli Eğitim Merkezi tarafından katılımcı belgesi düzenlenen eğitimin katılımcı profilini bu alanda bilgi sahibi olmak isteyen yöneticiler ve firma sahipleri, firmaların bilgi teknolojileri ve bilişim departmanı çalışanları, siber güvenlik uzmanları ve bu alana ilgi duyanlar oluşturuyor.

Eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.