Dijital Güvenlik

Türk siber güvenlik firması BugBounter yatırım almaya devam ediyor

Türk siber güvenlik firması BugBounter 5,7 milyon dolar yatırım aldıTürk siber güvenlik firması BugBounter, yeni yatırım turunda 5,7 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

Platforma dahil olan bağımsız siber güvenlik uzmanı ve müşteri sayısını 10 kat büyüten BugBounter, 6 yeni yatırımcının katıldığı yatırım turunu 15 günden kısa sürede tamamladı ve 5,7 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

Şirketlerin siber güvenlik açıklarını denetleme, bulma ve doğrulama ihtiyacını bünyesindeki 1350’nin üzerinde bağımsız araştırmacıyla karşılayan BugBounter.com, 15 günden kısa sürede tamamladığı yeni yatırım turuyla 5,7 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

İki senede iki yatırım turunu başarıyla tamamlayan BugBounter, ilk melek yatırımın sonrasındaki bir yılda elde ettiği deneyimlerle başlattığı ilave tohum yatırım turunun hedefine 15 günden kısa bir sürede ulaştı. Rekor sürede tamamlanan bu tura BugBounter’ın eski yatırımcılarının büyük çoğunluğu ve 6 yeni yatırımcı katıldı. İkinci yatırım turunun ardından BugBounter 5,7 milyon dolar değerlemeye ulaştı ve 340 bin dolar yatırım aldı.

Türk siber güvenlik firması Picus Security, 24 milyon dolar yatırım aldı

BugBounter.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Arif Gürdenli, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“İkinci yatırım turumuzda beklentimizin çok üstünde bir talep ile karşılaştık.Topladığımız 340 bin dolar ile Seri-A öncesi yurtdışındaki büyümemizi hızlandıracağız. 2022 içerisinde ekibimizi iki katına büyütmeyi ve dağıtım kanalımızı geliştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca müşteri portföyümüzü sektörel bazda genişleterek hizmet verdiğimiz sektörü sayısını artıracağız. Odaklandığımız bazı kritik sektörlere de öncelik vereceğiz. Portföyümüze Avrupa, Orta Doğu ve Asya bölgelerinden müşterileri dahil ederek büyümemize yeni müşterilerle devam etmeyi hedefledik.”

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu