Dijital Güvenlik

Sahte Instagram takipçi bulmanın 5 kolay yolu

Sahte Instagram takipçi veya bot Instagram hesapları bulmak aslında sandığınızdan çok daha kolaydır. Biraz zaman harcayarak birinin gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu hemen anlayabilirsiniz.

Aslında bu sahte Instagram takipçi konusu sadece kullanıcılar için değil Instagram, Twiter ve Facebook gibi önde gelen sosyal medya platformları için de ciddi bir sorun teşkil ediyor. Sosyal ağda kullanıcı sayısını artırdığı için faydalı gibi görünseler de gerçekte sahte Instagram takipçi sorunu sosyal medya platformları ve markalar için zararlılar.

Bu yüzden, herhangi bir Instagram sayfasına reklam vermeden önce, hesap sahibinin takipçilerinin gerçek mi sahte mi olduğuna bakmanız gerekir. Bunu netleştirmenin farklı yolları var.

Aslında, sahte takipçileri bulmak kolaydır ve ucuza halledilebilir.

YORUMLARI İNCELEYİN

Bir hesapta sahte takipçi olup olmadığını anlamanın en kolay yollarından biri yorumları incelemektir. 100.000 takipçi içeren normal bir hesap için ortalama 50 ila 100 yorum görmeniz gerekir. Ancak bu rakam sahte hesaplarda 1 ile 5 arasındadır.

Takipçi satın almak çok kolay olsa da, sahte takipçilerden bir fotoğraf ya da videoya yorum almak o kadar kolay değildir.

GOOGLE’A BAKIN

Google, sahte takipçilere sahip bir hesabı tespit etmenizde yardımcı olabilir. En bilinen yöntemlerden biri sahte olduğunu düşündüğünüz profilin fotoğrafını araştırmaktır. Bunu yapmak için önce fotoğrafı bilgisayarınıza kaydedin. Sonra images.google.com’u ziyaret edin.

Görseli yüklediğinizde, Google fotoğrafa çok benzeyen görselleri karşınıza çıkaracaktır. İnternette gördüğünüzle aynı resmi görürseniz, üstüne tıklatın. Fotoğraf eskiyse ve başka bir şey için kullanılmışsa, denediğiniz hesap sahte demektir.

İÇERİK ÜRETİMİ 

Sahte Instagram takipçi, sayfalarına içerik yüklemezler. Genelde bu tür hesapların 3-4 fotoğrafı olur. Eğer fazla fotoğrafı ya da videosu varsa, tüm bu fotoğrafların ve videoların paylaşım tarihlerinin yakın zamanlar olması gerekir.

Ayrıca, sahte hesabın başkalarıyla etiketlenmiş herhangi bir fotoğrafı olup olmadığına bakın. Etiketlenmişlerse, sahte hesap olmadığı anlamına gelir. Başkalarıyla etiketlenmiş herhangi bir içeriğe sahip olmaması, sahte hesap olma ihtimalini artırır.

BİLGİLERE BAKIN

Hesap bilgileri de hesabın sahte olup olmadığını tespit etmenize yardımcı olur. Kişinin yaşı, bitirdiği okullar ve çalıştığı yerler arasındaki uyumsuzluk hesabın sahte olup olmadığı hakkında fikir verebilir. Ayrıca, söz konusu kişiyi diğer sosyal ağlarda da arayın. Kişinin diğer sosyal ağlarda herhangi bir varlığı yoksa büyük olasılıkla sahte bir hesaptır çünkü son zamanlarda birçok insan birden fazla sosyal ağda varlık göstermektedir.

SAHTE INSTAGRAM TAKİPÇİ İÇİN UYGULAMALAR

Sahte hesapları tespit etmenize yardımcı olacak mobil ve web uygulamaları vardır. Bu web uygulamalarından biri HypeAuditor.

Hesaba ait kullanıcı adını girdiğinizde, HypeAuditor hesabı analiz eder ve size genel bir fikir sunar. Ayrıca, hesabın gerçek olup olmadığı hakkında fikir sahibi olmak için kullanıcının takipçi kalitesini ve etkileşimini görebilirsiniz.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: