Dijital Güvenlik

Milyonlarca Twitch kullanıcısına ait bilgilerin sızdırıldığı iddia edildi

Milyonlarca Twitch kullanıcısına ait bilgilerin sızdırıldığı iddia edildiDünyanın en büyük online oyun videosu platformlarından Twitch üzerindeki milyonlarca kullanıcının bilgilerinin sızdırıldığı iddia edildi.

VideoGamesChronicles’ın haberine göre, ismini açıklanmayan bir hacker, Twitch’e dair on binlerce gizli veriyi ve kaynak kodlarını çaldı. Twitch yayıncılarının aylık gelirleri de sızdırıldı

Tehdit aktörü 125 gb’lık bir dosyada kullanıcı verilerini, Twitch kaynak kodlarını, şifrelenmiş parolaları ve Twitch yayıncılarının aylık gelirlerinin de yer aldığı veritabanını paylaştı.

Anonim hacker tarafından yüklenen dosyaları indirip inceleyen bazı Twitter kullanıcıları, Twitch’in ünlü yayıncılara yaptığı aylık ödemelerin dahi görüntülenebildiğini belirtiyor.

BİLGİLERİ SIZDIRILANLAR ARASINDA TÜRK YAYINCILAR DA VAR

Elraenn, wtcN, Pqueen ve KendineMuzisyen‘in de bulunduğu pek çok Türk yayıncı da saldırının kurbanı oldu. Söz konusu kişilerin kişisel bilgileri ifşa olurken, platformdan ne kadar para kazandıkları da ortaya çıktı.

Bununla birlikte, Amazon Games Studios’un Steam‘e rakip olacak şekilde tasarladığı bir oyun platformuna dair gizli bilgilerin de ortaya çıktığı belirtiliyor. Hacker tarafından çalınan veriler arasında, platformun kurulduğu günden itibaren yazılan bütün yorumların yer aldığı açıklandı.

Kaynak: shiftdelete.net

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: