Dijital Güvenlik

Hackerlar, Dışişleri Bakanlığını hackleme yöntemi paylaştı

Hackerlar, Dışişleri Bakanlığını hackleme yöntemi paylaştıTürkiye hakkında giderek daha fazla başlık açılmaya başlanan dark web platformlarında bu kez “Dışişleri Bakanlığı nasıl hacklenir?” başlıklı bir gönderi paylaşıldı.

Günümüzde dark web platformlarında kişisel bilgiler, veri tabanları, güvenlik zafiyetleri gibi pek çok başlıkta binlerce paylaşım bulmak mümkün. Siber tehdit aktörlerinin bilgi alışveriş pazarlarından biri olan dark web platformları, dünya üzerinde içerik sayılarını artırırken Türkiye başlıklı paylaşımlar da giderek artıyor.

Bunun son örneklerinden biri bir aktörün “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı nasıl hacklenir” başlıklı paylaşımı oldu.

“DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI NASIL HACKLENİR”

Bir “eğitim” dersi niteliğinde yaptığı paylaşımda Dışişleri Bakanlığı’nın nasıl hackleneceğini anlatan tehdit aktörü, bunun için yönergeler verdi.

SOCRadar: Dark Web’de Türkçe konuşulan grupların sayısı artıyor

Tehdit aktörü, Dışişleri Bakanlığı’nı hacklemek için yapılacak ilk işin bir Nmap taraması olduğunu belirtip sunucuların işletim sistemine, işletim sistemlerinin sürümlerine ve buradan çıkacak sonuçla bir güvenlik zafiyeti belirleyip sisteme erişim elde etmeye çalışılması gerektiğini vurguladı.

Anonim olmanın gerekliliğine vurgu yapan aktör, diğer aktörlere TOR kullanmalarını tavsiye etti.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: