Siber Ajanda

Türkiye Bilişim Derneği’nden ‘hibrit’ kurultay: Dijital gerçeklik ve toplum ilişkisi tartışılacak

Türkiye Bilişim Derneği’nce (TBD), 16-17 Aralık tarihlerinde  37.si düzenlenecek Ulusal Bilişim Kurultay’ında bu sene toplumdaki dijital dönüşüm konusu tartışılacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) Ankara’daki Ana Konferans Salonunda ve internet üzerinden ‘hibrit’ olarak gerçekleştirilecek kurultaya Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşlardan, bakanlıklardan, yerel yönetimlerden yetkililerin yanısıra, akademisyenler, özel sektör ve STK temsilcileri, bilişim profesyonelleri ve uzmanlarının katılması bekleniyor.

Kurultayın resmi internet sitesinden yazılı açıklama yapan TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, “Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği kurultayımıza, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananlardan oluşan 2500 kişi katılım ve katkı sağlayacaklardır. Dijital değişim ve dönüşümü özel sektör ve/veya kamu kurumlarının tek başına yapmasını bekleyemeyiz.” ifadelerini kullandı.

“TOPLUMUN ANA AKTÖRLERİ DİJİTAL DÖNÜŞÜME DESTEK OLMALI”

Toplumda birçok kesimine dijital dönüşüm sürecinde görevler düştüğüne dikkati çeken Aktepe, “Kamu, üniversite, finans kuruluşları, sektör temsilcileri ve her biri sektöre öncülük eden sivil toplum kuruluşları dijital değişim ve dönüşümün ana aktörleri olarak karar vericilere yol gösterici ve destekleyici olmalıdır. Bu destekler ülke kalkınmasına, sosyal refahın artmasına, gelişmişlik farklarının azalmasına, sürdürülebilirliğe, istikrarın sağlanmasına ve rekabet gücünün artırılmasına önemli katkı sağlayacaktır.” değerlendirmelerinde bulundu.

Etkinliğe katılmak isteyenler, kurultayın internet sitesi üzerinden kurultaya kayıt başvurusu gönderebiliyor.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu