Sektörel

Kurucusu Türk olan Estonya merkezli Adli Bilişim Firması Binalyze, 19 milyon dolarlık yatırım aldı

Estonya merkezli Türk adli bilişim firması Binalyze, 19 milyon dolarlık yatırım aldı.Estonya merkezli Türk adli bilişim firması Binalyze, 19 milyon dolarlık yatırım aldı.

Firma, adli bilişim ve bilgi güvenlik olaylarına yönelik çözümlerini genişletmek amacıyla 19 milyon dolarlık a serisi yatırım turunu tamamladı.

Binalyze aldığı yatırımla siber güvenlik sektöründeki yayılımın daha da kolaylaştıracak. Şirket, 2021’in başından bu yana yaklaşık 31 milyon dolar toplamıştı.

Molten Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna mevcut yatırımcılar Earlybird Digital East ve OpenOcean ile yeni yatırımcılar Cisco Investments, Citi Ventures ve Deutsche Bank Corporate Venture Capital katıldı.

Verizon tarafından yayınlanan kurumsal düzeydeki veri ihlalleri hakkındaki araştırma raporuna göre ihlallerin %56’sının aylar veya hatta yıllar sonra tespit ediliyor. Rapora göre bir veri ihlalini tespit ortalama 206 gün sürerken, veri ihlalinin kontrolü ise 73 günü buluyor.

Türk adli bilişim girişimi Binalyze’ın yatırım başarısı sırrı: “Hız hayati önem taşıyor”

Türk Hava Yollarının da hizmet aldığı Binalyze, PWC, KPMG, Garmin ve Deloitte gibi müşterilere, 10 dakikadan az bir süre içinde 150’den fazla adli bilişim belgesi topluyor. Timeline, Triage ve DRONE çözümlerini kullanarak da veri ihalllerini düzeltmeye ve süreleri en aza indirmeye çalışıyor.

Yatırım turunu ve firmanın vizyonu hakkında değerlendirmelerde bulunan Binalyze Genel Müdürü ve Kurucusu Emre Tınaztepe, “Saygın ortaklardan bu kadar büyük bir miktarda yatırım aldığımız için çok mutluyuz. Binalyze’ın Cisco’nun siber güvenlik çözümlerine sahip olması, Citi ve Deutsche Bank gibi iki küresel banka devinin risk sermayesi kollarının da katılması, teknolojimizin ve ekibimizin güvenilirliğini ortaya koyuyor” diye konuştu.

Tınaztepe, aldıkları yatırım sayesinde platformun yeteneklerini daha da geliştireceklerini ve daha fazla kuruluşa platformun avantajlarını sunacaklarını söyledi.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu