Sektörel

Siber tehdit istihbaratı firması SOCRadar, 25.2 milyon dolar yatırım aldı

Siber tehdit istihbaratı firması SOCRadar, 25.2 milyon dolar yatırım aldıSiber tehdit istihbaratı hizmeti sunan bilgi güvenliği şirketi SOCRadar, 25.2 milyon dolar yatırım aldı.

PeakSpan Capital ve Oxx tarafından sağlanan Seri B finansman turunda bu yatırımla beraber toplamda 30.2 milyon dolar yatırıma ulaşıldı.

Firma tehdit istihbaratı ve marka koruması alanlarında pazar payını artırmayı hedefliyor.

Socradar’ın ana ürünü XTI (Extended Threat Intelligence); genişletilmiş siber tehdit istihbaratı, marka koruması, dark web takibi ve tedarik zinciri tehdit istihbaratı gibi konu başlıklarını içeren uçtan uca bir çözüm paketi sunuyor. Girişimin teknolojisi, şirketlerin güvenlik ekiplerine internet genelinde gelişmiş izleme algoritmaları ile yardımcı olarak tüm dijital varlıklar için maksimum görünürlük sağlıyor.

SOCRadar’ın güvenlik araştırmacılarından kritik keşif

SOCRadar halihazırda dünya genelinde 150’den fazla ülkeden 25.000’den fazla ücretsiz müşteriye hizmet veriyor. Buna ek olarak girişimin 350’den fazla iş ortağı ve 600’ün üzerinde aktif ücretli müşterisi bulunuyor. Müşteri tabanını büyütmeye devam eden girişim, Seri B turunda aldığı yatırımla öncelikle ABD pazarındaki büyümesini desteklemeyi ve bölgedeki varlığını güçlendirmek için AB pazarına yatırım yapmayı amaçlıyor

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu