Türkiye

Türkiye Komünist Partisine siber saldırı iddiası: TKP, ABD’li firmadan hizmet mi alıyor?

Türkiye Komünist Partisine siber saldırı iddiasıTürkiye Komünist Partisi’ne yönelik yetkisiz erişim elde ettiğini iddia eden bir hacker çaldığı verileri satışa çıkardı. Hackerın paylaşımında partinin ABD’li firma Twilio’daki hesap ve parolaları ise dikkati çekti.

Siber Tehdit İstihbaratı Firması SOCRadar’ın paylaştığı Dark Web ekran görüntülerine göre, TKP’yi hedef alan hackerlar partinin bilgisayar sistemlerine sızarak yerel ağa yönelik yetkisiz erişim yöntemi bulduklarını iddia etti.

Söz konusu verileri satışa çıkaran tehdit aktörleri forumdaki mesajda İngilizce “Teröristleri sevmiyorum” başlığını kullanması dikkati çekti. İlgilenenlere partiyle ilgili bazı verileri satabileceklerini aktaran tehdit aktörünün paylaştığı örnek veri setinde  sosyal kampanyaları yönetmek için kullanılan ABD merkezli platform Twilio’daki hesaplar ve parolaları yer alıyor.

Twilio’ya yönelik geçtiğimiz ay büyük bir oltalama saldırısı düzenlenmiş ve şirketten hizmet alan yüzlerce firma saldırı kaynaklı veri ihlalinden etklenmişti.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu