Türkiye

“Türk Hava Kuvvetleri’nin sistemlerine ağ erişimi satılıyor”

Türk Silahlı Kuvvetleri komutası altındaki en büyük ikinci kuvvet olan Türk Hava Kuvvetleri ile ilgili dark web’de oldukça dikkat çekici bir iddia yer aldı. Hacker forumlarından birinde yer alan İngilizce mesajda siber tehdit aktörü, “Türk Hava Kuvvetleri’ne ağ erişimi sattığını ileri sürdü.

2000 BİLGİSAYAR BAĞLI

Dark web forumunda yer alan gönderide, saldırgan satışa çıkardığı erişim ile Türk Hava Kuvvetleri sistemlerinde yaklaşık 2000 bilgisayarın bağlı bulunduğu bir ağa girilebileceğini açıkladı. 

Forumlarda çok fazla siber tehdit analisti ve fiyatı fazla geldiği için sadece örnek isteyip giden alıcılarla uğraşmamak adına gönderisine herhangi bir örnek eklemeyen aktör, örnek veri isteyenlerin forum hesaplarında  depozito olarak 0,01 Bitcoin bulundurmaları gerektiğini belirtiyor. 

Örnek veri bulunmadığından dolayı hangi ağlara nasıl erişildiği hususunda bir bilgi bulunmadığı gibi hangi verilerin yetkisiz erişime maruz kaldığı da bilinmiyor.

Ağ erişiminin fiyatı için özel olarak iletişime geçilmesini isteyen aktörün forumdaki repütasyonunun yüksek olduğu biliniyor.  

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu