Türkiye

Türk araştırmacı, ECCRI Avrupa Siber Güvenlik Programına kabul edildi

Türk araştırmacı ECCRI Avrupa Siber Güvenlik Fellowship Programına kabul edildiYazarlarımızdan siber güvenlik araştırmacısı Ayhan Gücüyener, Avrupa Siber Çatışma Araştırma Girişiminin (ECCRI) programına kabul edildi.

Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Gücüyener, Kadir Has Üniversitesi Siber Güvenlik ve Kritik Altyapıların Korunması Uygulama Araştırma Merkezinde proje uzmanı olarak çalışıyor.

ECCRI Avrupa Siber Güvenlik programı kariyerlerini siber güvenlik politikasında sürdürmek isteyen yetenekli ​​profesyonelleri geliştirmeyi amaçlıyor. 

Programa devlet, sivil toplum, akademi, özel sektör ve medyadan seçilen on dört kişi kabul edildi. Kabul edilme kriterleri arasında siber güvenliğe olan ilgi ve değişimi yönlendirme isteği gibi faktörler yer alıyor.

Seçilen araştırmacılar, AB siber güvenlik politikası, içerik denetimi ve siber norm oluşturma süreçlerinden teknik analizde pratik beceriler geliştirmeye kadar çeşitli konularda bir dizi atölye çalışmasına katılacak.

Siber güvenliğe daha fazla kadın eli değmeli: İşte sektördeki kadın liderler

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu