Türkiye

Olmaz denilen oldu: Microsoft ve Huawei’ye Antalya’da koronavirüs davası açıldı

5G, İTÜ'de masaya yatırılacakDünyada hızla yayılan koronavirüs salgınının 5G nedeniyle ortaya çıktığına dair görüş her ne kadar bilim çevreleri tarafından itibar görmese de Türkiye’de dahil birçok ülkede sürpriz gelişmeleri gündeme getiriyor.

Sözcü’de yayınlanan habere göre; koronavirüs yayılmasında 5G teknolojisinin etkili olduğu iddiaları üzerine, Antalya’da yaşayan şikayetçi Muammer Karabulut, Microsoft ve Huawei hakkında  dava açtı. Davanın ilk duruşması 1 Haziran’da görülecek.

Antalya Ticaret Mahkemesi’ne dava açan şikayetçi Karabulut, insan sağlığına zarar verdiği öne sürülen 5G teknolojisinin anlatıldığı reklamların yayınlarının durdurulmasını ve dava sonuçlanıncaya kadar 5G ile çalışan tüm araç ve gereçlerin satışının engellenmesini istemişti.

İngiltere’de nisan ayının başında 5G baz istasyonları koronavirüs yaydığı gerekçesiyle vatandaşlar tarafından ateşe verilmiş, yangın itfaiye tarafından söndürülmüştü. Ateşe verilen kulelerden birinin 5G bağlantısı sağlamadığı açıklanmıştı. Olayın yaşandığı Birmingham’daki bölgede belirli bir süre internet kesintisi yaşanmıştı.

Twitter, koronavirüsü 5G’ye bağlayan haberleri yasakladı

TEKNOLOJİYE KARŞI DEĞİLİM AMA…

Antalya Ticaret Mahkemesi dava için gün verdi. Davalı ABD’li Microsoft ve Çin firması olan Huawei şirketleri 1 Haziran’da hakim karşısına çıkacak.

Şikayetçi Muammer Karabulut, “Teknolojiye karşı değilim. Ama teknoloji de insan sağlığına tehdit etmemelidir. Artık tüm kullandığımız araç ve gereçlerin kullanım kılavuzlarında, özellikle insan sağlını ilişkin açıklamalara yer veriliyor. Microsft’un destek verdiği ürünler ile Huawei’nin 5G ile çalışan tüm araç ve gereçleri ile 5G antenleri de dahil, insan sağlığı açısından yan etkileri olmadığını kanıtlasınlar, Dünya Sağlık Örgütü haricinde, kendilerine bağımlı olmayan bir heyetin imzası ile yayınlasınlar” dedi.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Adama bak. Var mı elinde 5G’nin virüs yaydığını gösteren ciddi bir delil? Bu zihniyet Dünya Düzdür’cülerle aynı zihniyet. Umarım mahkeme bu manyağı ciddiye almaz ve davayı kaybeder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu