İşte Türkiye’deki Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programları

Siber güvenlik uzmanına olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Siber tehditlerle baş etmeye çalışan kamu ve özel sektörü kuruluşları gerek beyaz şapkalı hackerları işe alarak, gerekse de dışarıdan danışmanlık hizmetleriyle siber alanda güvenliklerini sağlamaya çalışıyor. Artan istihdam talebi bir çok kişiyi siber güvenlik sektörüne yöneltti.

Kariyerine siber güvenlikte devam etmek isteyenler için kendilerini güvenlik alanında geliştirmeleri için birçok yol bulunuyor. Siber güvenlikte kariyer yapmanın yollarından bir tanesi de bu alan üzerine yüksek lisans yapmak.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de siber güvenlik yüksek lisans programları dikkat çekmeye başladı.

Üniversitelerde henüz lisans düzeyinde bölüm açılmamasına rağmen akademik alanda tezsiz yüksek lisans programları sektör için yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamaya talip durumda.

Siber Bülten olarak hazırladığımız bu harita ile Türkiye’de siber güvenlik yüksek lisans programı açan üniversitelerin bilgisine kolayca ulaşabileceksiniz

Büyük harita için :https://maphub.net/siberbulten/siber-guvenlik-yuksek-lisans-programlari

3 Comments

  1. Şehir Üniversitesi’nde yanlış programı göstermişsiniz. Aslı şu olmalı: https://www.sehir.edu.tr/tr/akademik/fen-bilimleri-enstitusu/bilgi-guvenligi-muhendisligi

  2. Siber Güvenlik Yüksek Lisans :)) Üniversiteler hala öğrencilerin kişisel verisi niteliğindeki sınav sonuçlarını herkese açık bir şekilde paylaşıyor. Hangi siber güvenlik uzmanı veya hacker okuldan mezun olmuş? Okullarda yetiştirdikleri diğer “niteliksiz uzmanlar” ile hangi işi başardılar ki siber güvenlik alanında yüksek lisans veriyorlar. İnsanın içi acıyor. Devleti ve eğitim kurumlarını şirket kafası ile yönetenler açısından yeni bir “fırsat kapısı”.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.