Türkiye

Hackerlar ve güvenlik uzmanları Ada’da kapışacak

cypsec

Devletlerin siber alanı bir muharabe alanı olarak ilan ettiği ve her geçen yıl daha fazla hükümetin siber güvenlik stratejisi yayınladığı bir dönemde, siber güvenlik stratejileri Kıbrıs’da tartışılacak.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen CypSec Konferansında siber casus yetiştirme politikaları, ülkelerin siber ordu faaliyetleri, hükümetlerin ayırdığı bütçeler ve bilgi güvenliği ile ulusal güvenlik ilişkisi tartışma konuları arasında öne çıkıyor.

Ülkeler arasında siber savaşların başladığı iddiaları her geçen gün daha fazla uzman tarafından dile getirilirken, CypSec’de siber güvenliğin stratejik boyutu ekseninde yapılacak sunum ve tartışmalar gelecekte yürürlüğe girecek politikalara vizyon sunma amacı taşıyor.

“Marka bağımsız” nadir etkinliklerden birisi olan CypSec 15-16-17 Nisan’da Girne Amerikan Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

İlk kez 2013 yılında düzenlenen konferansa, bu yıl ilk kez

hackerlar ve güvenlik uzmanlarının birbiriyle yarışacağı  ödüllü CTF (Capture the Flag) yarışması olacak.Etkinliğin ana sponsorluğunu STM Savunma Teknolojileri, Microsoft Türkiye, Netsparker, Crypttech ve Telconet’in  olduğu CypSec konferansın ana konularını

  • Siber güvenlik kavramları(siber savaş, siber silah,siber ordu, siber tehdit, vs)
  • Siber ordu yetiştirme programları ve ülkelerin siber güvenlik stratejileri
  • SOME (Siber olaylara müdahale ekibi)
  • Siber Savaş hukuku
  • SCADA tabanlı sistemler ve güvenlik problemleri
  • Türkiye’de siber güvenliğe verilen önem ve siber güvenlik yol haritası
  • APT(Advanced Persistent Threat)
  • Bilgi Güvenliği risk analizi yönetimi

oluşturuyor.

Açılışını KKTC Ulaştırma ve Bayındırlık Bakını Hasan Toçay ve BTHK Başkanı Sn. Kadri Bürüncük’ün yapacağı konferansın konuşmacıları arasında Fusun Sarp Önal, Adil Burak Sadıç, Bünyamin Demir, Minhac Çelik, Mehmet İnce, Ozan Uçar, Hamza Şamlıoğlu, A. Hakan Ekizer, Süleyman Özarslan gibi alanında uzman kişiler yer alıyor.

Bilgi İçin : www.cypsec.org  –  [email protected]

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN LÜTFEN FORMU DOLDURUN

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu