Türkiye

Erdoğan’dan sosyal medya düzenlemesi sinyali: “Gerekli düzenlemeleri hayata geçireceğiz”

Erdoğan'dan sosyal medya düzenlemesi sinyali: "Gerekli düzenlemeleri hayata geçireceğiz"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hazırlıkları devam eden sosyal medyaya yönelik yasa değişikliğini yakında hayata geçireceklerini söyledi.

İstanbul Fatih’te Genç Projeler açılış programında açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Hukuki altyapıdan yoksun sosyal medya ve elektronik ticaret platformları için gerekli düzenlemeleri hayata geçireceğiz.” dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti, “Sizler maddi altyapı ve teknolojik imkanlar bakımından çok şanslısınız ancak bu imkanların aynı zamanda dikkatinizi dağıtma riskinin işinizi zorlaştırdığı da bir gerçektir. İnternet mecraları özellikle de sosyal medya sağladığı kolaylıklar yanında doğru ve kararında kullanılmazsa adeta bir bataklık gibi içine düşeni yutup yok edecek tehditleri de içinde barındırıyor.” diye konuştu.

Sosyal medyaya Alman modeli önerisi: Dezenformasyona 5 yıla kadar hapis!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu: “Dünyanın pek çok yerinde genel olarak internet mecraları özellikle de sosyal medya ve elektronik ticaret platformları konusunda ciddi düzenlemeler yapılmaya başlanmıştır. Türkiye olarak biz de vatandaşlarımızın tamamını özellikle de gençlerimizin geleceğini korumak için benzer çalışmalara başladık.”
Kaynak: T24

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu