Sektörel

Siber güvenlikte istihdam edilenlerin sayısı 6 milyonu bulacak

2015 yılında milyonlarca vatandaşın kişisel bilgilerinin hükümet sistemlerinden çalındığı ABD’de kamu kurumları ve özel sektör siber güvenlik uzmanı istihdamına ağırlık verecek. Geçtiğimiz yıl 209 bin siber güvenlik pozisyonunun doldurulamadığı ülkede, bu yıl açığın daha da artacağı tahmin ediliyor.

20 milyon kişinin verilerinin çalınmasıyla büyük bir sarsıntı yaşayan Personel Yönetimi Dairesi, bin siber güvenlik uzmanını işe alacağını ilan etti. 2020 yılına kadar siber güvenlik pazarının 75 milyon dolardan 170 milyon dolara çıkması bekleniyor. Uzmanlar 2016 yılında dünya çapında 1 milyon siber güvenlik profesyoneli ihtiyacının doğacağını bu talebin 2019’a kadar 6 milyona çıkacağını tahmin ediyor.

İLGİLİ HABER >> IBM’İN GÜVENLİK PASTASINDAKİ PAYI ARTIYOR

Siber güvenlik sektöründeki bu açık diğer IT bölümlerinde çalışanların da güvenliğe yönelmesine yol açıyor. Teknik altyapısı olduğu için güvenliğe yatkın olduğu düşünülen bu çalışanları siber güvenliğe yönlendirmek için ücret teşviki politikası uygulanıyor. ABD’de siber güvenlik profesyonelleri diğer IT çalışanlarına göre yüzde dokuz daha fazla kazanıyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu