KüreselSektörel

IBM’in güvenlik pastasındaki payı artıyor

Siber güvenlik harcamalarının giderek artması ve piyasadaki güvenilir aktör açığı dev teknoloji şirketlerini güvenlik alanında daha fazla yer almasına sebep oluyor. IBM açıkladığı kâr tabloasunda güvenlik gelirlerini geçtiğimiz seneye göre önemli ölçüde artırdığını duyurdu.

IBM, 2015 yılı kazancını geçtiğimiz gün açıkladı. Finansal rakamlar, şirketin CEO’su Ginni Rometti’ nin bulut, analitik, sosyal ve güvenlik inovasyonlarına verdiği önemi destekler nitelikte.

Yaptıkları dönüşümde büyük bir aşama kaydettiklerini belirten Rometti; 2015 yılında analitik, bulut, mobil, sosyal ve güvenlik birimlerinin %26’lık büyümeyle 29 milyar dolar ettiğini ve bunun da toplam kazancın %35’ini oluşturduğunu ifade etti.

IBM Güvenlik, yeni nesil birimlerdeki en az kazanca sahip olmasına rağmen siber tehditlere karşı girişimleri korumasıyla önemi had safhada. Öyle ki birim; şirketin logosu, büyüklüğü ve hatta ürünlerinin rengine atfen verilen lakabı- yeni “Big Blue”nin en iyi örneği olabilir.

İLGİLİ HABER >> ÇİNLİ YAZILIMCI IBM KODLARINI SATMAKTAN TUTUKLANDI

IBM Güvenlik, 2015’te %12 büyümeyle 2 milyar dolar hacme ulaştı. Aynı yıl siber güvenliğin 75 milyar dolar olan dünya çapındaki pazarının 2020 itibarıyla 170 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Siber güvenlikte kazanç fırsatının muazzam olduğu anda IBM bütün doğru hamleleri yaptı. Genel Müdür Marc Van Zadelhoff, IBM Güvenliğin başına getirilmesinden sonraki 9 sene içinde çeşitli stratejik hamlelerde bulundu. Endüstrilerin siber suçlarla mücadelesi için yapılan yeni plana ön ayak olmak bunlardan sadece biri.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu