Sektörel

Siber güvenlik sektöründe yeni iş birliği: ADEO ve Binalyze güçlerini birleştirdi!

Siber güvenlik sektöründe yeni iş birliği: ADEO ve Binalyze güçlerini birleştirdi!Türk siber güvenlik firması ADEO Cyber Security, adli bilişim ve olay müdahale çözüm sağlayıcılarından Binalyze ile güçlerini birleştirdi.

Gerçekleştirilen iş birliği ile ADEO; siber saldırılara müdahale sürecindeki sayısal delilleri toplayarak analiz ederken, siber saldırılara karşı müdahalelerini de çok daha kısa sürelerde gerçekleştirebilecek. Siber dayanıklılık noktasında ise; sadece siber saldırılar gerçekleştikten sonra değil aynı zamanda siber saldırganların hazırlık aşamalarının tespitinde de analistler tarafından ADEO MSSP altyapısı üzerinden gerekli saldırı izleri ortaya çıkarılabilecek. 

SALDIRININ ETKİLERİ HIZLI TESPİTLER GİDERİLİYOR

Siber saldırılarda hızlı tespitin ve doğru müdahalenin saldırıların etkilerini azaltmada kritik önemi olduğuna ve bunun için doğru ekiplerin bir arada çalışması gerektiğine dikkat çeken ADEO’nun Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Öztürkci; “Siber güvenlik sektöründe bugüne kadar önceliklendirilen ‘önleme’ aşaması oldu ancak siber saldırıları yüzde 100 önlemek mümkün değil. ADEO olarak bu gerçekliği zamanında içselleştirdik ve servislerimizi ‘tespit’ aşamasını güçlendirecek şekilde tasarladık. Hedefimiz, daha çok kaynak üzerinden bilgi ve telemetri toplayarak olabildiğince erken şekilde saldırı girişimlerini ortaya çıkarmak ve engellemek. Burada da en kritik faktör tabii ki hız. Bu aşamada, 260’dan fazla delili 10 dakikadan kısa sürede toplayarak, bekleme sürelerini en aşağı seviyede tutabilen Binalyze ile çözüm ortağı olmak bizim için mutluluk verici bir durum.” dedi.  

ADEO, Microsoft Akıllı Güvenlik İşbirliğine üye olan ilk ve tek Türk şirketi oldu!

Konuya ilişkin Binalyze META’dan Sorumlu Bölge Müdürü Ahmet Öztoprak ise şunları ifade etti: “Kategori belirleyici bir konumda bulunan, Gelişmiş Adli Bilişim ve Olay Müdahale çözüm sağlayıcı olarak, vizyonumuzu anlayan ve paylaşan iş ortaklarıyla bir araya gelmek, aynı hedef doğrultusunda ilerlemek önümüzdeki seneki büyüme hedeflerimiz açısından son derece kritik. ADEO Cyber Security ile Türkiye pazarı için gerçekleştirdiğimiz ortaklığımız da bu bağlamda bize değer katacak.” 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu