Sektörel

ADEO, Microsoft Akıllı Güvenlik İşbirliğine üye olan ilk ve tek Türk şirketi oldu!

ADEO, Microsoft Akıllı Güvenlik İşbirliğine üye olan ilk ve tek Türk şirketi oldu!ADEO, Microsoft Akıllı Güvenlik İşbirliğine katılan ilk ve tek Türk siber güvenlik şirketi oldu.

Firma, Microsoft’un liderlik yaptığı ve siber güvenlik sektöründe söz sahibi üreticilerle servis sağlayıcıları bir araya getiren Microsoft Intelligence Security Assocation’a (MISA) dahil oldu.

Siber Bülten’e konuşan ADEO Siber Güvenlik Stratejiden Sorumlu Başkan Halil Öztürkci, birliğin temel amacının modern siber saldırılara karşı koymak için gerekli iş birlikteliklerini oluşturmak olduğunu belirterek,

“Bildiğiniz gibi teknoloji tek başına siber saldırılara karşı savunma sağlamak için yeterli değil. Mutlaka bu teknolojiyi en iyi şekilde kullanan uzmanların ve bu uzmanların işlettiği süreçlerin de siber savunmanın içinde aktif şekilde yer alması gerekiyor. İşte ADEO bu konuda kendini ispatlamış yetkinliği ile yönetilen siber güvenlik servis sağlayıcı olarak bu birliğin bir parçası oldu.” dedi.

ADEO, Microsoft Akıllı Güvenlik İşbirliğine üye olan ilk ve tek Türk şirketi oldu!“SİBER TEHDİT İSTİHBARATI VE TECRÜBE PAYLAŞIMI İLE DAHA OLGUN ÇÖZÜMLER SUNULUYOR”

Öztürkci, MISA’nın siber güvenlik alanında çok iyi işler yapmış üyelerden oluştuğunu ve coğrafi olarak da bütün dünyanın neredeyse her yerinden katılımın olduğu bir birlik olduğunu vurguladı.

MISA’da yer alan üyelerin hem birbirleri ile geliştirdikleri iş birliktelikleri ile çok daha olgun çözümler sunulabildiklerine işaret eden Öztürkci, “Özellikle Yönetilen Güvenlik Hizmet Sağlayıcısı (MSSP) olarak yer alan firmaların birbirleri ile paylaştıkları siber tehdit istihbaratı ve tecrübe paylaşımı sayesinde hizmet sundukları müşterileri için siber saldırılara karşı global görünürlük kazanmış yerel bir koruma sağlama imkanı kazanmış oluyorlar.” diye konuştu.

ADEO olgunlaşmış MSSP yapısı ile bu konuda birliğe çok önemli katkılar sağlayacak durumda olduğunun altını çizen Öztürkci, “Birlikteki diğer önemli oyuncularla kurduğu iş birliğinin Türkiye’de hizmet verdiğimiz şirketler/kurumlar için de çok önemli bir faydası var.” ifadelerini kullandı.

“GLOBAL BİR İŞ BİRLİĞİ İLE YEREL BİR KALKAN OLUŞTURMA İMKANI SAĞLANIYOR”

Öztürkci ADEO’nun MISA birliğine katılmasına ilişkin ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu:

“Birlik, global bir tehdit olan siber saldırılara karşı yine global bir iş birliği ile desteklenen yerel bir kalkan oluşturma imkanı sağlıyor. ADEO olarak sunduğumuz Yönetilen Tespit ve Müdahale Hizmetleri (MDR) global seviyede kabul görmüş kalitede bir servis ve bu birliğin üyeleri ile yapılan iş birliktelikleri ile müşterilerimize sunduğumuz servis çok daha gelişmiş bir hale geliyor.”

ADEO, Palo Alto Networks’ün Türkiye’deki tek XMDR iş ortağı oldu

MISA’ya üyelik değerlendirmesi yapılırken öncelikle firmaların MSSP olarak sunduğu servislerin ne kadar olgun olduğuna bakılıyor. Bunun dışında şirketlerin teknik uzmanlığının birliğe üyelik için gerekli yeterliliğe sahip olmadığı inceleniyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu