Sektörel

Siber Güvenlik sektöründe büyük iş birliği: Cyberwise ve Innovera güçlerini birleştirecek

Biznet ve Securrent’in birleşmesinden doğan Türkiye’nin önemli siber güvenlik şirketlerinden Cyberwise, sektörün en güçlü oyuncularından Innovera ile Cyberwise bünyesinde bir araya gelecek.

Cyberwise’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye’nin siber güvenlik alanındaki en büyük birleşmesi olarak nitelendirilen iş birliğini hayata geçirmek için anlaşmaya varan iki firma, müşterileri için uluslararası standartlarda uçtan uca siber güvenlik çözümleri sunmaya ve sektöre değer katmayı hedefliyor.

Cyberwise Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Aret Kıllıoğlu anlaşmaya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Cyberwise vizyonunu oluşturduğumuzda siber güvenlik sektöründe dinamikleri değiştireceğimizi ve bunu büyük bir hızla hayata geçirmek istediğimizi belirtmiştik. Bu çerçevede sektörün önemli oyuncularından Innovera ile yürüttüğümüz görüşmeler sonucunda hedeflerimizin örtüştüğünü gördük ve güçlerimizi birleştirmek üzere anlaşmaya vardık. Bu anlaşmaya göre iki firma Cyberwise bünyesinde bir araya gelecek. Innovera’nın da aramıza katılımı ile hem Türkiye’deki hem de bölgedeki konumumuzu daha da sağlamlaştırma ve genişletme yolunda büyük bir adım atmış olacağız. Cyberwise olarak ulaştığımız müşteri portföyümüzü, sunduğumuz çözümlerin çeşitliliğini ve ürün geliştirme kabiliyetlerimizi sürekli geliştirirken, hedeflerimiz doğrultusunda birleşme ve satın alma yatırımlarımız devam edecek.”

Harvard, 30 ülkenin siber gücünü hesapladı: Türkiye ilk 20’ye giremedi

​HEDEF SİBER GÜVENLİK ALANIN BÖLGENİN EN BÜYÜK GÜCÜ OLMAK

Bu anlaşmanın Türkiye siber güvenlik sektöründe bu ölçekte gerçekleşen en büyük birleşme olacağını ifade eden Innovera Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Murat Tora ise : “2019 yılı başında kendimize hedef olarak koyduğumuz ‘Bölgesel genişleme ve inorganik büyüme’ stratejimiz doğrultusunda uzun zamandır çalışmaktaydık. Atılan bu adım ile her iki firmanın tüm paydaşları; çalışanları, müşterileri ve iş ortakları açısından çok olumlu sonuçlar doğacağına inanıyoruz. Birbirini tamamlayan bu iki firmanın güçlerini birleştirmesi ile ilk hedefimiz, siber güvenlik alanında Türkiye’nin en geniş uzman kadrosuna, en geniş ürün ve hizmet ağına, en güçlü ekonomik yapısına sahip firmayı oluşturmak olacak. Hedef siber güvenlik alanında sadece Türkiye’nin değil bölgenin en büyük gücü olmak. Süreçte M&A danışmanımız olarak çalışan Core Finans ve emek veren herkese teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

İki şirket arasında 4 Aralık 2020 tarihinde imzalanan anlaşma ile süreç resmen başladı. Her iki şirkette de iş süreçleri mevcut haliyle 1 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek. Rekabet Kurumu onayının ardından süreç tamamlandığında Cyberwise çatısı altında harmonizasyon sürecine başlanacak.

CYBERWISE VE INNOVERA’NIN HANGİ ALANLARDA HİZMET VERİYOR?

Cyberwise, siber güvenlikte 30 yılı aşkın tecrübeye sahip iki firma Biznet ve Securrent’in birleşmesiyle çatı marka olarak 2020 yılında duyuruldu. Özel sermayeli fon yönetim şirketi Taxim Capital’in de ortaklık yapısına dahil olduğu Cyberwise; siber güvenlik alanında, danışmanlık, ürün satışı, teknik destek ve yönetilen hizmetlerden oluşan bir iş modeliyle hizmet veren bir siber güvenlik çözüm sağlayıcı olarak İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra Dubai ve Hollanda ofisleri ile 3 ülkede 130’un üzerinde çalışanıyla 500’den fazla kurumsal müşteriye hizmet veriyor.

Innovera ise 2007 yılından bu yana Türkiye’de siber güvenlik sektöründe 120 kişilik güçlü ekibi ile danışmanlık ve entegrasyon hizmetleri sunuyor. Siber Güvenlik teknolojilerinin küresel liderleri ile çözüm ortağı olan Innovera, müşterilerine sağladığı uçtan uca siber güvenlik teknolojileri, siber güvenlik danışmanlık servisleri ve yedekleme, depolama, felaket kurtarma çözümleri ve hizmetleri ile 500’ün üzerinde kurumsal müşteriye hizmet veriyor.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: