Sektörel

Siber güvenlik firması DNSSense, küresel BT şirketi Noventiq çatısına girdi

Siber güvenlik firması DNSSense, küresel BT şirketi Noventiq çatısına girdiSiber güvenlik ve DNS katmanı alanında hizmet veren DNSSense firması küresel bilgi güvenliği şirketi Noventiq bünyesine katıldı.

2013’te Erhan Yüksel tarafından kurulan, DNSSense, global BT şirketi Axoft Intelligence Solutions’ı da bünyesinde barındıran Noventiq’in çatısı altına girdi.

Aralık 2023’te imzalanan ve finansal detayları henüz paylaşılmayan anlaşmayla DNSSense’in tüm operasyon ürün ve çözümleri, Noventiq’in şemsiyesi altına dahil olacak.

DNSSense ekibi ise çalışmalarına Noventiq Türkiye bünyesinde devam edecek. 80 binden fazla şirkete değer oluşturacak.

Türk Telekom’dan siber saldırı açıklaması: DNS’leri hedef aldılar

DNSSense’in 2013’te dört kişilik bir ekip tarafından kurulduğunu ve 2022’de Deloitte Fast50 En Hızlı Büyüyen Şirketler listesinde yer aldığını kaydeden Erhan Yüksel, “Noventiq grubu, bugün dünya çapında 6.400’ü aşkın çalışanıyla küresel BT sektörünün lideri konumunda. Küresel arenada öne çıkan başarılı şirketlere yatırım yapan, kritik birleşme ve satın alma anlaşmalarıyla stratejik alanlarda büyümeyi hedefleyen grup, DNSSense’i de bünyesine katarak bu vizyonuna yeni bir sayfa daha ekledi.” ifadelerini kullandı.

“YAPAY ZEKAYI İLK ÜRÜNLERDEN İTİBAREN KULLANMAYA BAŞLADIK”

Bir yapay zeka şirketi olduklarını vurgulayan Erhan Yüksel, “DNSSense olarak 2013’te, henüz ChatGPT ve üretken yapay zeka furyası ortada yokken, ilk ürünümüzün temelinde, domain sınıflandırma süreçlerinde gerçek yapay zekayı kullandık. Özellikle bilinmeyen tehditlere karşı yapay zekadan gücünü alan ürünlerimiz önemli bir fark yaratıyor. Günümüzde tespit edilmesi ve engellenmesi çok zor olan ultra-slow DNS tünelleme saldırılarına karşı kesin bir çözüm sunan dünyadaki tek ürünüz. Bu başarımız tabanlı yaklaşımları kullanmak yerine yapay zeka kabiliyetlerimiz sebebiyle oluyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu